Черноморец не допусна изненада и победи с минималното 1:0 Миньор (Перник) в мач от 11-ия кръг на "А" група. Така "акулите" на Димитър Димитров-Херо събраха 25 точки и се изравниха с Лудогорец и ЦСКА, които обаче имат по мач по-малко. Победното попадение за Черноморец срещу Миньор реализира Абел Анеси малко преди почивката.

В днешната среща селекцията на Димитър Димитров-Херо не действа много убедително в атака. Само Анеси успя да порази вратата на Иван Чворович. С отличните си намеси сръбският страж на "жълто-черните" отчая Жужу, Асис и Георги Андонов, които имаха положения за гол, но така и не можаха да го преодолеят.

Радостта на "акулите" беше неописуема в 44-ата минута, когато откриха резултата. Нападателят от Мадагаскар Абел Анеси попадна в прегръдките на съотборниците си и донесе радост на малкото фенове на Черноморец по трибуните на стадион "Лазур". Лоривал Асис центрира в наказателното поле на Миньор, където Анеси засече от воле, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата на Чворович - 1:0.

За цялото първо полувреме гостите от Перник не създадоха нито една опасност пред опитния Стоян Колев.

Още в началото на второто полувреме Херо извърши две смени. Изкара от игра неубедителните преди почивката Георги Андонов и Венелин Филипов, а пусна на терена Георги Терзиев и Борислав Балджийски. Вторият се включи с огромно желание и на няколко пъти обстрелва опасно Чворович, но все встрани от вратата му.

"Акулите" очевидно доиграваха мача и очакваха последния съдийски сигнал, което можеше да им изиграе лоша шега в 88-ата минута, когато Крум Бибишков засече с глава центрираната от Костадин Марков топка, но я изпрати на сантиметри покрай вратата на домакините.

Така Черноморец записа 8-ата си победа от началото на сезона в "А" група и заема 3-ото място с 25 точки. Миньор остана на 9-ата позиция с актив от 12 точки.

Срещата по минути
7 - Жужу центрира в наказателното поле на Миньор, Анеси пробва странична ножица, но не намира целта, а изпраща топката над напречната греда.
24 - Венелин Филипов центрира остро в наказателното поле на гостите, вратарят Иван Чворович успява да улови топката.
30 - Изключително неточен удар на Яни Пехливанов от около 20 метра.
32 - Бибишков извежда Фарес Брахими на стрелкова позиция, нападателят на Миньор е в засада.
42 - Изстрел на Жужу е избит от Чворович в корнер.
44 - topka_1.jpg ГОЛ! 1:0 за Черноморец! Абел Анеси открива резултата. Лоривал Асис центрира в наказателното поле на Миньор, където Анеси засече от воле, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата на Чворович.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

46 - Треньорът на Черноморец Димитър Димитров извършва две смени.
62 - smqna.jpg Смяна и за гостите. Томислав Павлов напуска, Ивайло Цветков влиза в игра за Миньор.
64 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Милен Василев от състава на гостите от Перник.
74 - jalt.jpg Груб фаул на Ивайло Цветков срещу Асис, играчът на Миньор получава жълт картон.
75 - Контраатака на "акулите" завърши с изстрел на Балджийски, топката излезе в аут.
76 - smqna.jpg Последна смяна за Миньор. Милен Василев отстъпва мястото си на опитния Явор Въндев.
80 - Балджийски стреля в аут.
81 - Добро изпълнение на Жужу, който за малко да отбележи, топката излиза в аут.
88 - Бибишков засича с глава центрираната от Костадин Марков топка, изпраща я в аут.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - jalt.jpg Младокът от Черноморец Яни Пехливанов получава жълт картон за разкарване на топката.
90+3 - Край на мача. Черноморец победи Миньор с 1:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ - МИНЬОР 1:0
1:0 Абел Анеси (44)
ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 5.Николай Николов, 6.Тодор Паланков (87-4.Енис Хайри), 37.Жереми Фо-Поре, 20.Яни Пехливанов, 15.Венелин Филипов (46-55.Георги Терзиев), 39.Жагурта Хамрун-Жужу, 8.Лоривал Асис, 77.Георги Андонов (46-21.Борислав Балджийски), 19.Абел Анеси
Резерви: 1.Янко Георгиев, 4.Енис Хайри, 55.Георги Терзиев, 10.Костадин Дяков, 9.Дани Кики, 21.Борислав Балджийски, 11.Венцислав Христов
Треньор: Димитър Димитров
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев (76-28.Явор Въндев), 10.Томислав Павлов (62-14.Ивайло Цветков), 13.Ивайло Стоянов, 32.Костадин Марков, 33.Том, 42.Фарес Брахими (66-15.Салас Окечукво), 76.Крум Бибишков
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 11.Илиян Илиев, 14.Ивайло Цветков, 15.Салас Окечукво, 20.Давид Стоянов, 28.Явор Въндев
Треньор: Стойчо Стоев