Светкавица продължава да е единственият отбор в “А” група, който след 11 кръга няма победа в шампионата. Тимът от Търговище падна с 0:1 като гост на Видима в дебюта на новия си треньор Никола Спасов. Домакините дадоха две жертви – Калин Щърков получи тежка контузия, а Самет Ашимов бе изгонен и няма да играе в следващия мач. Единственото попадение реализира Александър Бранеков в 66-ата минута.

Двубоят започна лошо за Видима и играещият като преотстъпен от “Левски” Щърков получи контузия в 11-ата минута. Защитникът бе заменен принудително и по-късно стана ясно, че най-вероятно е със скъсани връзки на коляното. Вторият тежък удар за тима на Костадин Ангелов бе в 43-ата минута, когато опитният Самет Ашимов получи втори жълт картон.

След почивката Никола Спасов, който пое Светкавица през седмицата, направи няколко смени и отборът създаде две-три положения. В 66-ата минута обаче Видима вкара за 1:0. Александър Бранеков бе точен след центриране на Христо Господинов. Малко преди гола помощник треньорът на Видима Иван Кънев също бе изгонен от скамейката заради обида към съдията Станислав Тодоров.

До края на срещата не паднаха нови попадения и домакините се поздравиха с ценни три точки. С тях те събират 8 и имат шанс да напуснат зоната със застрашени от изпадане отбори. Там твърдо е Светкавица със само една точка от 11 мача.

Срещата по минути
8 - Центриране на Цветомир Панов прехвърля всички в наказателното поле на гостите от Търговище и напуска очертанията на терена.
10 - Изстрел на Георги Какалов излиза в аут.
11 - smqna.jpg Левият защитник на Видима-Раковски Калин Щърков получава контузия и не може да продължи участие в мача, мястото му заема Евгени Игнатов.
29 - Мартин Христов нахлу в наказателното поле на домакините, пусна към Тихомир Кънев, но той фаулира Александър Бранеков и бе отсъдено нарушение в атака.
43 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Домакините остават с човек по-малко. Самет Ашимов е изгонен от съдията Станислав Тодоров, който му показва втори жълт картон след грубо влизане на бранителят на домакините в краката на играч на Светкавица.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Видима-Раковски Костадин Ангелов заменя Георги Какалов с Иван Тодоров.
46 - Две смени в състава на Светкавица:
46 - smqna.jpg Мартин Христов няма да играе през второто полувреме, мястото му е заел Мохамед Уахид.
52 - Добра комбинация между Уахид и Шоколаров, последният се озова на стрелкова позиция, прати топката над вратата на Видима.
54 - Изстрел на Антон Костадинов преминава над вратата на домакините.
63 - 4erven.jpg Съдията Станислав Тодоров гони от пейката на Видима-Раковски треньора на вратарите Иван Кънев.
66 - topka_1.jpg ГОЛ! 1:0 за Видима-Раковски! Христо Господинов центрира пред вратата на Светкавица, Александър Бранеков засече топката с глава и я прати неспасяемо в мрежата на Иван Георгиев.
70 - smqna.jpg Последна смяна за гостите от Търговище. Мястото на Венцислав Йорданов заема Еслам Магду.
73 - smqna.jpg Треньорът на Видима Костадин Ангелов също извършва последната си смяна. Ахмед Хикмет заема мястото на Венцислав Бенгюзов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90 - Край на мача. Видима-Раковски победи Светкавица с 1:0.

ВИДИМА-РАКОВСКИ - СВЕТКАВИЦА 1:0
1:0 Александър Бранеков (66)
ВИДИМА-РАКОВСКИ:
22.Пламен Колев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 21.Калин Щърков (11-19.Евгени Игнатов), 23.Пламен Кожухаров, 5.Георги Стойчев, 10.Христо Господинов, 15.Ангел Русев, 24.Венцислав Бенгюзов (73-13.Ахмет Хикмет), 11.Георги Какалов (46-2.Иван Тодоров)
Резерви: 16.Ивайло Василев, 19.Евгени Игнатов, 2.Иван Тодоров, 13.Ахмед Хикмет, 14.Руслан Иванов, 20.Атанас Иванов, 7.Християн Кожухаров
Треньор: Костадин Ангелов
svetkavica.JPG
СВЕТКАВИЦА: 1.Иван Георгиев, 5.Венцислав Маринов, 6.Румен Стоянов, 7.Невен Венков, 15.Махмуд Абделаати, 20.Николай Петров (46-10.Славчо Шоколаров), 24.Игнат Дамянов, 18.Антон Костадинов, 8.Мартин Христов (46-19.Мохамед Уахид), 23.Венцислав Йорданов (70-16.Еслам Магду), 9.Тихомир Кънев
Резерви: 88.Александър Димов, 17.Георги Дамянов, 11.Диан Димов, 19.Мохамед Уахид, 21.Емил Мартинов, 10.Славчо Шоколаров, 16.Еслам Магду
Треньор: Никола Спасов