Левски спечели безценни три точки в дербито с Литекс. “Сините” победиха с 2:0 без да се напрягат особено, като двата гола бяха дело на македонеца Дарко Тасевски, след асистенции на Тиберканин. Успехът е важен, защото по-рано днес лидерът в класирането ЦСКА направи 2:2 с Пирин.

Левски игра по-добре и заслужено се поздрави с победата. В същото време гостите от Ловеч разочароваха със страхливата си игра и липсата на всякаква идея в нападение.

В първите минути двата отбора си размениха по няколко атаки, но не създадоха чисти положения. В 34-ата все пак се стигна до гол. Тиберканин нахлу в наказателното поле и намери Тасевски, който с точен удар откри резултата. Литекс опита да се върне в мача, но глупава постъпка на Станислав Манолев остави отбора с човек по-малко. Играчът, който имаше жълт картон опита да излъже румънския съдия Балаш със симулация и бе принуден да напусне терена.

И след подновяването на играта Левски играеше по-концентрирано. Разсеян обаче бе Живко Миланов в 62-ата минута, когато след неразбирателство в защитата на ловчанлии бе изведен сам срещу опразнената врата, но би в аут. Гол все пак падна в 68-ата минута. Отново Тиберканин асистира на Тасевски, който от малкото наказателно поле нямаше проблем да разстреля Тодор Тодоров./БЛИЦ

Левски – Литекс 2:0
1:0 Тасевски (34), 2:0 Тасевски (68)

Левски: Петков, Миланов, Рабех, Бистрон, Вагнер, Гаджев (85 - М. Иванов), Сърмов, Тасевски, Тиберканин (74 - Г. Иванов), Зе Суарес (61- Н. Димитров) Христов

Литекс: Тодоров, Барт, Камбон, Венков, Бертен, Том, Сандриньо, Ангелов (59 - Дубала), Манолев, Дуду (46 - Берберович), Ив. Попов

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Кристиян Балаш (Рум)
Жълти картони: Тиберканин, Сърмов (Лев), Манолев (Лит)

24 - Зе Суарес нахлу опасно в наказателното поле, но Бистрон изчисти
34 - ГОООЛ! 1:0 за Левски. Тиберканин намери Тасевски, който откри резултата в полза на "сините"
38 -
Много неточно изпълнение на Дуду от фаул
42 - Втори жълт картон за Манолев, който оставя Литекс с 10 души
45 - Край на първата част.
46 - Начало на втората част!
47 - Гаджев нахлу в наказателното поле, но Тасевски бе в засада
56 - Грешка в защитата на Литекс изведе Живко Миланов на празна врата, но той стреля слабо и Камбон супя да изчисти
68 - ГОООЛ! 2:0 за Левски, след нов гол на Тасевски, който получи отлично подаване от Tиберканин