Берое победи Славия с 1:0 в мач от 11-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Берое” в Стара Загора и беше исторически за домакините. За първи път след 20 години среща на стадиона се игра на осветление. Новата придобивка на старозагорци беше открита преди началото на двубоя в присъствието на спортния министър Свилен Нейков, политици и спортни деятели. За последно Берое игра на осветление през есента на 1991 година, когато победи Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0.

Единственото попадение за Берое днес реализира Емил Ангелов в 31-ата минута. След успеха домакините се изкачиха на 12-о място с 10 точки преди изиграване на всички останали срещи от кръга. Славия прекъсна серията от пет поредни победи и засега остава на 6-а позиция с 19 точки. На днешния мач присъстваха около 6000 фенове, които създадоха красива атмосфера, запалиха много димки и факли и подкрепяха мощно любимците си.

През първото полувреме домакините бяха по-активни най-вече по крилата, където действаха Петър Димитров и Петър Костадинов. В предни позиции Абушев и Емил Ангелов постоянно тормозеха отбраната на Славия. В първите минути нямаше голови положения. Първата по-опасна атака дойде в 12-ата минута, когато Петър Димитров нахлу по дясното крило, след което центрира добре на 2-3 метра успоредно на голлинията. Емил Ангелов се размина с топката, а миг преди тя до достигне до Рангел Абушев Радослав Димитров със сетни усилия успя да я изчисти в корнер.

В 31-ата минута отново Петър Димитров получи извеждащо подаване зад защитата на Славия, нахлу отдясно и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Емил Ангелов, който от няколко метра реализира. При попадението гостите от София имаха претенции за засада на Петър Димитров, както и игра с ръка при поемането на топката, но съдията Ивайло Стоянов остана безмълвен.

В 34-ата минута Джаферович стреля с глава, но покрай вратата на Стефано Кунчев. В добавеното време на първото полувреме Слави Жеков стреля извън наказателното поле, но вратарят на Славия изчисти в корнер. През първата част нападателят на “белите” Николай Божов остана изолиран в предни позиции, въпреки че дейни по крилата бяха Галин Иванов и Илия Илиев.

След почивката домакините се върнаха в своята половина и бранеха крехката преднина. Играта се накъса с много нарушение, съдията показа четири жълти картона, а и двамата треньори направиха полагащите им се смени. Възможности за гол пред домакините имаха Стефан Велев и влезлият като резерва Влади Златинов. “Белите” продължаваха да изпитват затруднения в атака, където не успяха да сътворят нищо съществено. В даденото петминутно добавено време на двубоя Живко Желев заигра като централен нападател, но и това не даде желания резултат./БЛИЦ