Английският Тотнъм победи у дома Рубин (Казан) с минималното 1:0 в среща от третия кръг на Група А в Лига Европа.

Мачът бе изключително равностовен и динамичен, като и двата отбора пропиляха няколко добри възможности. Топовен удар на Дефоу профуча съвсем близо да страничната греда на Рьжиков. От другата страна пък Нелсън Валдес пропиля две стопроцентови възможности. В 33-ата минута Роман Павлюченко откри резултата след топовен изстрел с десния крак от фаул. Острието на Тотнъм шутира от пряк свободен удар с горния ляв ъгъл на Рьжиков, като топката се удари в напречната греда преди да влезе в мрежата. След почивката събитията на терена продължиха да се развиват на висока скорост. Рубин владееше повече топката и отправяше опасни удари от далечна дистанция, докато Тотнъм дебнеше на контраатака. В крайна сметка до промяна в резултата не се стигна и "шпорите" взеха трите точки.

В другия мач от групата ПАОК (Солун) трудно надигра у дома аутсайдера Шамрок Роувърс с 2:1. Домакините откриха чрез Костин Лазар в 12-ата минута, но Карл Шепърд изравни малко след почивката в 48-ата минута. Успехът за гръцкия тим дойде след попадение в 63-ата минута на Виериня.

След този кръг на върха в групата е Тотнъм със 7 точки, следван от ПАОК с 5, Рубин с 4 и Шамрок Роувърс без актив.