Локомотив (Москва) победи у дома АЕК (Атина) с 3:1 в среща от третия кръг на Група L в турнира Лига Европа.

През първото полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол, но веднага след почивката в 47-ата минута Дмитрий Сичев даде аванс на домакините за 1:0. В 71-ата минута „железничарите” получиха право да изпълнят дузпа и Сичев бе хладнокръвен от бялата точка за 2:0. АЕК намали чрез Димитри Селмас минута преди края на редовното време за 2:1, но в последните секунди Фелипе Кайседо оформи крайното 3:1 в полза на руския гранд.

След победата си Локо (Москва) събра актив от 6 точки и излезе временно на второ място в групата, докато АЕК остава на дъното с нулев актив.

Група “L”
1:0 Дмитрий Сичев (47), 2:0 Дмитрий Сичев (71-дузпа), 2:1 Димитрис Салмас (89), 3:1 Фелипе Кайседо (90+3)