Футболните ни национални отбори явно не само са стигнали дъното, а и вече копаят в него. По-рано днес стана ясно, че "А" тимът ни се свлече до 75-ото място в ранглистата на ФИФА, а сега върху главите ни се стовари нов срамен момент - 0:10 от Швеция.

Изключително тежкото поражение бе нанесено на футболните ни националки до 17 години. Мачът бе втора евроквалификация на формацията, водена от Станислава Цекова, след като преди дни нашите отстъпиха с 0:3 на домакина Унгария.

В събота на девойките ни предстои последен двубой от групата - срещу Хърватия. Май ще е по-добре нашите да не излизат на терена и да паднат само с 0:3 служебно.

След двете позорни загуби България логично е на последното 4-о място без спечелена точка и с голова разлика 0:13.

Талантливите футболистки на Швеция започнаха ударно срещата и още до 20-ата минута вкараха 6 гола на вратарката ни Катрин Златева, която е и капитан на България.

На почивката девойките ни изоставаха с 0:8 и е същинско чудо, че през второто полувреме пуснаха само още 2 гола. Над всички в мача беше Мария Банушич, която реализира 6 попадения в българската врата.