Черноморец надигра и заслужено победи с 2:0 "Левски" в мач от 9-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Лазур" в Бургас. Димитър Димитров-Херо показа, че е голям треньор и за пореден път загърби пристрастията си към "сините" и без да му мигне окото отупа селекцията на Георги Иванов. "Акулите" постигнаха седмия си успех от началото на сезона в елита след попадения на Жужу и Анеси в рамките само на 3 минути през втората част. И двата гола бяха посветени на Херо, като играчите притичваха при него до тъчлинията и бурно изразяваха радостта си. Успехът срещу "Левски" е хубав подарък за треньора, който във вторник пътува за Виена, където започва тежка битка с коварна болест. Всички от сърце му желаем успех и искаме Херо да спечели и този мач, който е най-важният в живота му.

Избраниците на Гонзо тотално разочароваха феновете си и в днешния мач, в който претърпяха трета загуба от началото на сезона след тези от Черно море (1:3) и Лудогорец (1:2). Във временното класиране "Левски" е на 5-ото място с 18 точки, а Черноморец се изкачи на 3-ата позиция с 21. "Акулите" на Херо изостават с 4 точки от лидера Лудогорец.

През първото полувреме играта беше равностойна. В 10-ата минута домакините вкараха гол, но реферът Николай Йорданов справедливо го отмени заради засада. "Акулите" изпълниха заучено пряк свободен удар, Жужу пусна къс пас към Фо-Поре, който продължи към Асис, нападателят на Черноморец стреля, след което Пламен Илиев изби топката, а Анеси я довкара в мрежата му. Страничният рефер Виктор Главински обаче следеше добре ситуацията и видя, че играчът на домакините е в засада и попадението не бе зачетено.

В 21-ата минута Владимир Гаджев се сблъска лошо с Жужу. Националът бе изведен от терена, където получи лекарска помощ и след няколко минути се завърна на игрището и доигра с разбит нос.

Малко преди края на първата част Сержиньо Грийн пропусна да вкара с глава след центриране на Гаджев.

След почивката играта стана значително по-интересна. Положенията бяха предимно пред вратата на "Левски" и Пламен Илиев имаше доста работа. Сьорд Арс претендира за дузпа в 64-ата минута. Съдията Николай Йорданов обаче не видя непозволени действия от страна на Николай Николов. А и ако беше отсъдил 11-метров наказателен удар, щеше да бъде доста пресилен.

В 67-ата минута "сините" проведоха опасна атака, Мулдер нахлу в наказателното поле на домакините и точно, когато се готвеше да центрира, се спъна в топката, играч на Черноморец я отне и последва контраатака, която завърши с гол във вратата на "Левски". Жужу вкара, след като получи пас от направилия отличен пробив Асис. Алжирският нападател прати топката в левия ъгъл на вратата на гостите, въпреки шпагата на Орлин Старокин - 1:0.

Три минути след това и Анеси вгорчи живота на "сините". Опитният Траян Дянков напредна по дясното крило, центрира към Анеси, който с глава прати топката в мрежата на Пламен Илиев - 2:0. Попадението бе негово второ от началото на сезона в "А" група. В същото време пък Жужу вече има 5 попадения на сметката си.

Последва реакция на "сините", които първо чрез Христо Йовов от фаул затрудниха Стоян Колев, а след това резервата Тони Калво нацели лявата греда с удар от малък ъгъл.

До края на двубоя избраниците на Гонзо така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение и заслужено си тръгнаха победени от "Лазур". "Сините" продължават да са без успех срещу Черноморец в Бургас през последните години. В последните 5 шампионатни сблъсъка между двата тима на "Лазур" "Левски" претърпя 3 загуби, а 2 пъти стигна до равенство. Това поражение идва за "сините" след категоричния им успех с 4:0 над Локомотив (София) в миналия кръг.

Срещата по минути - ТУК

ЧЕРНОМОРЕЦ - "ЛЕВСКИ" 2:0

1:0 Жужу (68), 2:0 Анеси (71)
ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 5.Николай Николов, 55.Георги Терзиев, 37.Жереми Фо-Поре, 25.Радостин Кишишев, 22.Цветомир Цонков, 8.Лоривал Асис, 19.Абел Анеси, 77.Георги Андонов (63-11.Венцислав Христов), 39.Жагурта Хамрун-Жужу (83-21.Борислав Балджийски)
Резерви: 1.Янко Георгиев, 4.Енис Хайри, 10.Костадин Дяков, 11.Венцислав Христов, 20.Яни Пехливанов, 21.Борислав Балджийски, 7.Пламен Крумов
Треньор: Димитър Димитров

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 11.Симеон Райков (66-8.Тони Калво), 21.Тодор Христов (74-19.Иван Цветков), 22.Дарко Тасевски, 9.Сьорд Арс
Резерви: 24.Божидар Митрев, 20.Александър Башлиев, 7.Даниел Димов, 8.Тони Калво, 5.Иво Иванов,