ЦСКА претърпя изненадваща загуба с 1:2 от Славия на стадион "Българска армия" и сдаде първото място на Лудогорец (Разград). Точни за "белите" бяха Илия Илиев в 6-ата минута и Николай Божов в 24-ата от дузпа. В 89-ата появилият се на смяна Янис Зику намали на 1:2, но "червените" нямаха време за нещо повече. Така безгрешната до момента селекция на Милен Радуканов претърпя първо поражение от началото на сезона, след като преди днешния мач имаше 8 успеха. След загубата ЦСКА остана на 2-ото място с 24 точки, а Лудорец е на върха с 25. Славия измести Черно море от 7-ата позиция и вече е с 16 точки в актива си.

В столичното дерби наставникът на "армейците" Милен Радуканов изненадващо заложи на Иван Караджов на вратата, а Райс Мболи бе оставен на пейката.

Мачът не започна по най-добрия начин за ЦСКА, след като гостите откриха разултата още в 6-ата минута. 36-годишният Илия Илиев се разписа за 0:1. "Белите" изпълниха корнер, заформи се меле пред Караджов, Даниел Златков нанесе удар, кълбото се отби в играч на домакините и попадна в Илиев, който от близко разстояние стреля по земя, Костадин Стоянов подложи крак, топката рикошира в него и залъга стража, попадайки във вратата му - 0:1.

В 20-ата минута Стефано Кунчев спаси силен изстрел на Борис Галчев. В 23-ата главният рефер Георги Кабаков отсъди дузпа за Славия, с което предизвика гнева на "червените". Божов получи извеждащо подаване в наказателното поле на ЦСКА, бе притиснат от Костадин Стоянов, което беше достатъчно на рефера да прецени, че има 11-метров наказателен удар. Опитният Божов застана зад топката и я прати в долния ляв ъгъл под плонжа на Караджов - 0:2.

В 27-ата минута Иван Караджов демонстрира добър рефлекс и отрази силен удар към неговата врата. Божов преодоля с лекота Пламен Крачунов и озовал се сам срещу стража, би право в тялото му и лиши "белите" от класическа преднина.

В 32-ата Мишел Платини изпълни технично пряк свободен удар, пращайки топката на сантиметри над напречната греда. Малко по-късно Грегъри НЕлсън направи добър пробив и навлезе в наказателното поле на Славия, подаде успоредно на голлинията, но Тодор Янчев не успя да засече. В 40-ата Пламен Крачунов направи невероятен пропуск пред вратата на Славия. Бранителят прати топката в аут след удар от около 2-3 метра.

На полувремето Радуканов извърши една промяна в състава си, като мястото на неубедителния преди почивката Павел Виданов зае Янис Зику. Румънският голаджия значително раздвижи атаката на ЦСКА.

"Белите" се прибраха в своята половина и до края на мача разчиташе предимно на контраатаки. "Червените" натиснаха съперника и действията се развиваха в половината на гостите. В 67-ата минута Жуниор Мораес стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни Стефано Кунчев. В 72-ата Спас Делев нанесе слаб удар към вратата, но топката мина встрани. В 83-ата Мораес стреля неточно от пряк свободен удар. В 87-ата удар на Спас Делев срещна левия страничен стълб.

Чак в 89-ата "червените" най-после намалиха резултата. Платини центрира от фаул, Зику овладя топката на гърди в наказателното поле, не беше удържан от Ели Маркес, след което я прати в мрежата на Кунчев - 1:2. За румънския голаджия това бе 8-о попадение от началото на сезона в "А" група. Този път обаче то не стигна на ЦСКА, които паднаха от Славия у дома с 1:2.

На "червените" в следващия кръг предстои нов труден мач - гостуване на Черно море във Варна. "Белите" пък приемат Локомотив (Пловдив).

Мачът по минути - ТУК

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Илия Илиев (6), 0:2 Николай Божов (24-дузпа), 1:2 Янис Зику (89)
cska_logo.JPG
ЦСКА: 12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов (46-27.Янис Зику), 66.Пламен Крачунов, 6.Костадин Стоянов, 3.Адемар, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 29.Грегъри Нелсън, 7.Спас Делев, 9.Мишел Платини, 10.Жуниор Мораес
Резерви: 92.Райс Мболи, 8.Румен Трифонов, 14.Станислав Костов, 15.Станко Йовчев, 22.Петър Стоянов, 25.Ангел Грънчов, 27.Янис Зику
Треньор: Милен Радуканов

СЛАВИЯ: 1.Стефано Кунчев, 20.Радослав Димитров, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 28.Ели Маркес, 18.Филип Филипов, 83.Йордан Юруков (85-77.Даниел Пеев), 44.Жозе Жуниор (90+1-35.Диян Молдованов), 33.Галин Иванов, 7.Илия Илиев (73-8.Атанас Борносузов), 17.Николай Божов
Резерви: 12.Емил Петров, 26.Юлиан Попев, 11.Радослав Василев, 5.Спас Георгиев, 35.Диян Молдованов, 77.Даниел Пеев, 8.Атанас Борносузов
Треньор: Мартин Кушев