Лудогорец продължи успешното си представяне от началото на сезона, побеждавайки с 4:1 Миньор (Перник) в мач от 9-ия кръг на "А" група. "Жълто-черните" водеха в резултата на полувремето, но през втората част допуснаха 4 гола. Донякъде обяснение за това има изгонването на Костадин Марков малко преди почивката.

За Миньор се разписа Фарес Брахими в 12-ата минута. Пълният обрат за домакините стана факт след попадения на Александър Барт, Шоко, Марселиньо и Тодор Колев. За Лудогорец това бе осма поредна победа от началото на сезона в "А" група. Селекцията на Ивайло Петев събра 25 точки и измести ЦСКА от първото място. "Армейците" имат 24, а тази вечер играят със Славия и имат шанс да си върнат лидерството. След днешната загуба Миньор остана в средата на таблицата с 12 точки.

Гостите от Перник изненадващо започнаха по-активно от домакините в двубоя, игран на модерното съоръжение "Лудогорец Арена". Още в 7-ата минута Крум Бибишков стреля с глава, но Урош Голубович спаси. В 12-ата обаче той бе безпомощен, след като Милен Василев проби отляво и Фарес Брахими засече с глава - 0:1.

Последваха няколко поредни нарушения на футболисти в "жълто-черно", които веднага бяха санкционирани с картони от Таско Тасков. В 41-ата минута бе ключовият момент в срещата. Костадин Марков получи втори жълт картон и остави Миньор с човек по-малко. По този начин задачата на Лудогорец се улесни и през второто полувреме паднаха цели 4 попадения в мрежата на Иван Чворович.

В 49-ата френският защитник Александър Барт се извиси над всички в наказателното поле на Миньор и с глава засече центрираната от корнер топка, изпращайки я в мрежата на Чворович - 1:1.

В 62-ата Емил Гъргоров подаде на Шоко и бразилецът с точен изстрел се разписа за 2:1. Три минути преди края на срещата Шоко проби по дясното крило и центрира към Марселиньо, който направи 3:1.

В добавеното от рефера време и резервата Тодор Колев успя да вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жуниор Кешада - 4:1.

Срещата по минути - ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - МИНЬОР 4:1
0:1 Фарес Брахими (12), 1:1 Александър Барт (49), 2:1 Шоко (62), 3:1 Марселиньо (88), 4:1 Тодор Колев (90+2-дузпа)
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 20.Шоко, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 73.Иван Стоянов (46-7.Михаил Александров), 22.Мирослав Иванов (72-10.Тодор Колев), 23.Емил Гъргоров (89-11.Жуниор Кешада)
Резерви: 13.Емил Михайлов. 6.Николай Дюлгеров, 4.Юри Травнер, 21.Димо Атанасов, 11.Жуниор Кешада, 10.Тодор Колев, 7.Михаил Александров
Треньор:
 Ивайло Петев
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев (54-28.Явор Въндев), 13.Ивайло Стоянов, 17.Ванчо Траянов, 32.Костадин Марков, 33.Том, 42.Фарес Брахими (66-15.Салас Окечукво), 76.Крум Бибишков
Треньор: Стойчо Стоев