Приятната изненада в родната “А” група през този сезон Лудогорец записа престижна победа с 2:1 срещу лидера във временното класиране на румънското първенство Динамо (Букурещ) в престижна контрола, играна в Разград.

Двубоят започна равностойно, а първото положение за гол пропуснаха домакините, след като в 15-ата минута Марселиньо бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на гостите, но стреля право в тялото на вратаря Джордже. В 35-ата минута Иван Стоянов бе изведен очи в очи с Джордже, но също не успя да го преодолее. След по-малко от 60 секудни пък Мирослав Иванов бе спънат в наказателното поле на Динамо и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа, която обаче Светослав Дяков опропасти, пращайки топката в напречната греда.

След почивката по-добрата игра на Лудогорец най-накрая бе възнаградена с гол. В 48-ата минута Марселиньо получи топката в наказателното поле, овладя отлично и с удар от точката на дузпа не остави шансове на резервния страж на гостите Наумовски, заменил на почивката Джордже. Голът успокои домакините и те се върнаха да бранят резултата. Така в 67-ата минута Мариуш засече топката след подаване от дясно и изравни за 1:1. В 83-ата минута “кучетата” дори можеха да стигнат до пълен обрат, но резервният страж на домакините Михайлов отрази силен удар на Данчулеску. Последва финален натиск на Лудогорец и във втората минута на добавеното време Кабаселе бе изведен зад отбраната на Динамо, след което с лекопта преодоля Наумовски за крайното 2:1.

Лудогорец - Динамо (Букурещ) 2:1
1:0 Марселиньо (48), 1:1 Мариуш (67), 2:1 Кабаселе (90+2)

Лудогорец: Голубович (74-Михайлов), Минев (68-Шоко), Барт, Гулдан, Травнер (80-Грабус), Генчев (90-Дюлгеров), Дяков, Кишада (74-Кабаселе), Марселиньо, М. Иванов (61-Атанасов), И. Стоянов

Динамо: Джордже (46-Наумовски), Лауренцио, Драгош, Богдан (81-Крисан), Мариуш, Стоица, Диабета, Мунтеану, Ганеа (51-Джорджиан), Данчулеску (88-Михай), Пинейро