ЦСКА победи Светкавица с 3:0 в мач от 8-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред около 4500 зрители на стадион “Димитър Бурков” в Търговище. Два гола реализира Жуниор Мораес, единият от дузпа, Мишел Платини също се разписа. “Червените” записаха осма поредна победа от осем мача от началото на сезона и продължават да са лидери в класирането с пълен актив от 24 точки. На второ място е Лудогорец с 22, трети е Черноморец с 18.

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов заложи на традиционната схема с двама опорни полузащитници в лицето на Тодор Янчев и Борис Галчев. По крилата започнаха Нелсън и Спас Делев, а в атака един зад друг действаха Мишел Платини и Янис Зику. В защита титуляри започнаха Бандаловски, Костадин Стоянов, Пламен Крачунов и Адемар.

В 3-ата минута най-добрият в състава на домакините Мохамед Таукол пропусна първото чисто положение, след като сам срещу Мболи би покрай вратата. Костадин Стоянов сгреши в полето на ЦСКА, а след това и Пламен Крачунов не успя да покрие нападателя на Светкавица. Именно двойката централни бранители на “червените” Костадин Стоянов и Крачунов бяха най-слабото звено в отбора. Стоянов изнесе поредния си слаб мач, направи доста грешки, а и във втори двубой след този с Берое му беше спестена дузпа. В 8-ата минута Янис Зику от границата на малкото наказателно поле не успя да уцели опразнената врата, след като Нелсън му поднесе топката на крака. В 18-ата минута Платини нанесе топовен шут извън наказателното поле, но вратарят Иван Георгиев отрази. След този удар ЦСКА намали темпото и не показа нищо интересно до края на първото полувреме. Спас Делев и Зику се загубиха в предни позиции, малко по-активен беше единствено Платини, който се опитваше сам да лъже цялата отбрана и да завършва атаките.

В 30-ата минута след центриране в наказателното поле на “армейците” топката се удари в ръката на Костадин Стоянов, но съдията Никола Попов не даде дузпа за домакините. Положението беше абсолютно същото като в мача на ЦСКА срещу Берое, когато защитникът на “червените” отново игра с ръка, но нарушение не беше маркирано. Последва нова добра атака на Светкавица чрез най-активния Мохамед, но защитник на гостите изчисти с шпагат. В последните минути на първото полувреме Спас Делев изпадна няколко пъти в засада, а Янис Зику получи контузия.

През втората част ЦСКА продължи да се мъчи, а домакините се прибраха в своята половина и разчитаха на контраатаки. Още в 52-ата минута Зику напусна, а на негово място се появи Жуниор Мораес. В 58-ата минута съдийската тройка маркира много спорна засада на Спас Делев, който прати топката във вратата, но попадението беше отменено. Последва пропуск на Мишел Платини, който от границата на малкото наказателно поле с глава стреля покрай вратата. След 60-ата минута домакините капитулираха и не успяха да се противопоставят на атаките на столичани. В 66-ата минута Платини за пореден път се нагърби сам да решава ситуацията на терена. Бразилецът проби през центъра на защитата на домакините и от границата на наказателното поле с удар по земя реализира за 1:0.

В 72-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. След центриране отдясно в наказателното поле Платини стреля, но вратарят Иван Георгиев отрази. Топката обаче попадна на главата на Жуниор Мораес, който надскочи защитник на домакините от Търговище и с лекота направи 2:0. След второто попадение “червените” заиграха още по-освободено и създадоха интересни атаки чрез Жуниор Мораес, който раздвижи нападението. В 82-ата минута Нелсън нацели горната греда, а при добавката на Адемар вратарят на Светкавица изби. Последва и опасен удар на влезлият като резерва Александър Якимов. Две минути преди края на двубоя съдията Никола Попов даде дузпа за ЦСКА за груб фаул на Венцислав Йорданов в краката на Мишел Платини. Защитникът на Светкавица влезе с бутоните в коляното на бразилеца. Зад топката застана Жуниор Мораес, който оформи крайното 3:0./БЛИЦ