Локомотив (Пловдив) победи Видима-Раковски с 3:0 като гост в Севлиево в мач от 8-ия кръг на “А” група. Головете за “смърфовете” реализираха извиканият в националния отбор Христо Златински, бившият национал Михаил Венков и завърналият се в тима Даниел Георгиев. След успеха “черно-белите” излязоха шести в класирането с 14, Видима остава на дъното на класирането с 5 точки.

Гостите от Пловдив имаха превес през почти цялото време и заслужено стигнаха до победата. В атака Драган Канатларовски заложи на Даксон и Сержиньо, Данчо Тодоров, Здравко Лазаров и Христо Златински им помагаха. Още в 9-ата минута Здравко Лазаров стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят на Видима Ивайло Василев изби. В средата на първото полувреме нападателят на домакините Георги Какалов влезе в разправия със съдията Станислав Тодоров, който му показа жълт картон. В 37-ата минута Джереми Родригес догони топката отдясно до аутлинията, центрира в наказателното поле и Христо Златински с премерен удар направи 1:0 за Локомотив (Пловдив). До края на първото полувреме отново Златински се отчете с бомбен шут, но Ивайло Василев отрази.

През втората част гостите от Пловдив продължиха да атакуват повече и логично стигнаха до нови два гола. В 51-ата минута Здравко Лазаров опита да прехвърли стража на домакините, но в последния момент Василев почти от седнало положение успя да отклони топката. Последва удар по диагонала на Сержиньо, но вратарят на севлиевци отново отрази. В 60-ата минута и домакините пропуснаха чрез Веселин Стойков. Нападателят получи подаване от Христиан Кожухаров, би от границата на малкото наказателно поле, но уцели страничния стълб. В 64-ата минута съотборниците Любомир Витанов и Златински се контузиха и се наложи медицинският щаб да влиза на терена.

В 74-ата минута Локомотив поведе с 2:0. Здравко Лазаров центрира остро от фаул, Иван Тодоров не успя да играе с топката и я пропусна, а зад него Михаил Венков вкара във вратата на домакините. Три минути преди края на срещата завърналият се преди няколко седмици в състава на “смърфовете” Даниел Георгиев оформи крайното 3:0. Драги Коцев изведе полузащитника сам срещу Ивайло Василев и той нямаше проблеми да прати топката във вратата на домакините от Севлиево.

ВИДИМА-РАКОВСКИ ЛОКО (Пд) 0:3
0:1 Христо Златински (37), 0:2 Михаил Венков (74), 0:3 Даниел Георгиев (87)

vid.jpgВидима: 16.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 2.Иван Тодоров, 23.П. Кожухаров, 5.Георги Стойчев, 19.Евгени Игнатов, 13.Ахмед Хикмет (57 - Веселин Стойков), 7.Христиан Кожухаров, 11.Георги Какалов (76 - Христо Господинов), 20.А. Иванов (51 - Ангел Русев)
Резерви: 22.Колев, 3.Самет Ашимов, 8.Андонов, 10.Христо Господинов, 14.Руслан Иванов, 15.Десислав Русев, 9.Веселин Стойков

lok.jpgЛоко (Пд): 12.Стоян Ставрев, 2.Джереми Родригес, 3.Валери Георгиев, 4.Михаил Венков, 5.Юнес Бенжелюн, 44.Любомир Витанов, 7.Йордан Тодоров (77 - Даниел Георгиев), 16.Христо Златински, 77.Здравко Лазаров (81 - Драги Коцев), 10. Сержиньо, 87. Даксон (90 - Ненад Лукич)
Резерви: 33.Флориан Лучини, 11.Ненад Лукич, 15.Компанучи, 23.Даниел Георгиев, 24.Атанас Рибарски, 29.Драги Коцев, 55.Мартин Кавдански

Стадион: Градски в Севлиево
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Панов, Какалов (Видима), Валери Георгиев (Локомотив)