Рапид (Букурещ) допусна обрат у дома от 1:0 до 1:3 срещи холандския гранд ПСВ Айндховен в среща от втория кръг на Група "С" в турнира Лига Европа. Цял мач за гостите игра българският национал Станислав Манолев, който се представи на ниво.

Домакините първи откриха резултата, след като в 28-ата минута точен в тяхна полза бе Дан Алекса, но малко преди почивката Вилфред Бума (43) изравни. "Филипсите" нанесоха своя удар в заключителните минути на срещата. Първо в 89-ата минута шведският национал Ола Тойвонен осъществи обрата в двубоя, а в добавеното време словенският национал Тим Матавш оформи крайното 1:3.

В другата среща от групата Легия (Вършава) надделя с 3:2 в мач с два обрата над гостуващия Апоел (Тел Авив). Гостите поведоха след попадение на Тото Томуз (34), но Легия обърна нещата до 2:1 след попадения на Даниел Любоя (67) и Марчин Комаровски (72-дузпа). Все пак гостите стигнаха до точката след гола на Махран Лала (79).

Така след втория кръг ПСВ остана на върха в групата с 6 точки, следван от Легия и Рапид с по 3, докато Апоел е на последна позиция без точков актив.

ГРУПА “C”
Рапид (Букурещ) – ПСВ Айндховен 1:3
1:0 Дан Алекса (28), 1:1 Вилфред Боума (43), 1:2 Ола Тойвонен (89), Тим Матавш (90+2)

Легия – Апоел (Тел Авив) 3:2
0:1 Тото Тамуз (34), 1:1 Даниел Любоя (67), 2:1 Марчин Комаровски (72-дузпа), 2:2 Махран Лала (79), 3:2 Мирослав Радович (89)