Атлетик (Билбао) победи у дома прехвалената селекция на ПСЖ с 2:0 в мач от втория кръг на Група „F” в турнира Лига Европа. Въпреки 90-милионната селекция на гостите от това лято баските решиха мача още през първото полувреме с попадения на Габилондо (20) и на Сусаета (45). След почивката парижани останах с човек по-малко след изгонването на дебютиралия Момо Сисоко, който за пореден път доказа, че изключително рядко остава на терена цял мач.

В другия мач от тази група Залцбург разби Слован (Братислава) с класическото 3:0 за първия си успех в групите на Лига Европа този сезон. Попаденията на „Ред Бул Арена” паднаха през втората част и бяха дело на бразилския нападател Леонардо (60) и аржентинеца Гонсало Сарате (76), както и Душан Щвенто в петата минута на добавеното време.

Така едноличен лидер в групата след този кръг е Атлетик с пълен актив от 6 точки, следван от ПСЖ и Залцбург с по 3, а на последно място в класирането е Слован без точков актив.