Тотнъм записа очаквана победа в Група "А" на Лига Европа, след като обърна на своя "Уайт Харт Лейн" Шамрок Роувърс от 0:1 до 3:1 в среща от втория кръг.  Ирландският тим поведе след почивката, но играчите на Хари Реднап се активизираха и достигнаха до обрата в двубоя.

След нулево първо полувреме ирландците шокираха своя съперник в 51-ата минута, когато Стивън Райс бе точен за 0:1. Доста бързо "шпорите" се съвзеха достигнаха до пълен обрат. Първо Роман Павлюченко изравни за 1:1 в 61-ата минута, а Джърмейн Дефоу даде аванс за 2:1 минути по-късно. Крайното 3:1 оформи Джовани Дос Сантос в 66-ата минута.

Така Тотнъм постигна първата си победа в груповата фаза на Лига Европа за настоящия сезон и има 4 точки, като заема второто място във временното подреждане. Шамрок е последен и до момента е с две поражения.

Тотнъм – Шамрок Роувърс 3:1
0:1 Стивън Райс (51), 1:1 Роман Павлюченко (60), 2:1 Джърмейн Дефоу (62), 3:1 Джовани Дос Сантос (65)