Втородивизионният английски Бирмингам и белгийският гранд Брюж записаха победи с обрат от 0:1 до 2:1 при гостуванията си съответно на Марибор и Спортинг (Брага) в срещи от втория кръг на Група „H” в Лига Европа.

Бирмингам спечели в Словения след попадения на Крис Бърк в 64-ата минута и Уейд Елиът в 79-ата минута. Преди това домакините от Марибор бяха повели след гол на Далибор Волаш в 29-ата минута и дълго време пазеха аванса си.

В другия мач от групата Брюж спечели визитата си в Португалия след голове на Джоузеф Алкпала в 71-ата минута и на Райън Донк в 91-ата минута. Домакините от Брага бяха открили в своя полза след попадение на Елдер Барбоса в 53-ата минута.

В класирането в групата начело е Брюж с пълен актив от 6 точки, следван от Брага и Бирмингам с по 3, а на последното четвърто място е Марибор без точки.