АЕК (Атина) загуби и втория си мач от Група „L” в Лига Европа, след като падна в добавеното време с 1:2 при домакинството си срещу австрийския шампион Щурм (Грац).

Домакините поведоха след автогол на Йоахим Щадфест в 51-ата минута. Само две минути по-късно защитникът Траянос Делас бе изгонен и австрийците останаха с човек повече на терена. Те обаче изравниха едва в 87-ата минута, когато Томас Бургщалер бе точен за 1:1. В добавеното време на срещата АЕК преживя истински кошмар, след като ветеранът Марио Хаас оформи крайното 1:2.

По-рано днес в другия мач от групата Локомотив (Москва) загуби у дома от Андерлехт с 0:2. Така след този кръг лидер е Андерлехт с 6 точки, следван от Щурм и Локомотив с по 3, а АЕК е без точков актив.

АЕК (Атина) – Щурм (Грац) 1:2
1:0 Йоахим Щандфест (51-автогол), 1:1 Томас Бургщалер (87), 1:2 Марио Хаас (90+2)