След серия от 14 мача без загуба, 10 от които бяха победи, Локомотив (Москва) бе изненадан неприятно у дома от белгийския гранд Андерлехт с 0:2 в среща от втория кръг на Група „L” в Лига Европа.

Мачът не започна никак добре за домакините, след като още в 11-ата минута Матиас Суарес изведе Андерлехт напред в резултата – 0:1. Играчите на португалският специалист Жозе Коусейро опитаха всичко по силите си да възстановят равенството до края на полувремето, но не успяха. След почивката московските „железничари” продължиха да са по-активни, но допуснаха ново попадение в 71-ата минута, когато Диомерси Мбокани вкара за 0:1 и сложи точка на спора. От тук до края срещата просто се доиграваше.

След загубата Локо (Москва) остана на второ място в групата с 3 точки, докато Андерлехт запази лидерската си позиция с пълен актив от 6 пункта.

Локомотив (Москва) – Андерлехт 0:2
0:1 Матиас Суарес (11), 0:2 Диомерси Мбокани (71)