Лион записа първа победа в Шампионската лига за този сезон, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу Динамо (Загреб) в среща от втория кръг на Група “D”. Френският гранд си свърши работата още преди почивката, когато паднаха и победните попадения на Гомис и Коне.

Мачът започна с домакински натиск, който гостите от Загреб удържаха до 23-ата минута, когато Бафетемби Гомис излезе сам срещу вратаря Иван Келава и го прехвърли за 1:0. Малко преди края на първата част в 42-ата минута след центриране от корнер на Клемен Грение топката бе засечена от Бакари Коне, който я прати в мрежата за 2:0.

След почивката Лион продължи да контролира мача и дори намали оборотите, което позволи на играчите на Динамо да погледнат в предни позиции. До нов гол така и не се стигна и Лион събра 4 точки от първите си два мача в Група "D".

Така „хлапетата” заемат втора позиция във временното класиране след Реал (Мадрид), който има 6 точки. Динамо (Загреб) остана на последната позиция без актив и без гол.

1:0 Бафатемби Гомис (23), 2:0 Бакари Коне (42)