Наполи победи като домакин Виляреал с 2:0 и даде сериозна заявка да прескочи Група „А” в тазгодишното издание на Шампионската лига. Успехът за „небесносините” бе първи в Шампионската лига, откакто тя наследи КЕШ, а той дойде след голове на Марек Хамшик (15) и Единсон Кавани (17-дузпа).

Повече от 55 000 зрители бяха изпълнили трибуните на стадион „Сан Паоло” за първия мач на Наполи в най-престижния европейски клубен турнир от 21 години насам. Гостите от Виляреал започнаха по-добре мача и на два пъти Джузепе Роси пропусна да открие резултата. Доста бързо обаче домакините реагираха и отговориха повече от подобаващо. В 15-ата минута Лавеци центрира в наказателното поле на гостите, където Марек Хамшик засече топката и я прати в мрежата за 1:0. Само две минути по-късно Родригес от гостите извърши нарушение в наказателното си поле и Наполи получи дузпа, реализирана хладнокръвно от Единсон Кавани за 2:0. "Жълтата подводница" положи максимални усилия да избегне поражението. Гостите бяха по-активни през втората част, но Наполи демонстрира самочувствие и хладнокръвно задържаше топката.

Така италианският тим спечели първи три точки в групата и вече има актив от 4 пункта, заемайки второто място във временното класиране след лидера Байерн, на който гостува в Мюнхен на 18 октомври. Виляреал пък е без актив до момента и ще търси първи точки при визитата си на Манчестър Сити на същата дата.

1:0 Марек Хамшик (15), 2:0 Единсон Кавани (17-дузпа)