Испанският колос Реал Мадрид победи холандския шампион Аякс с 3:0 на своя „Сантяго Бернабеу” в среща от втория кръг на Група „D” в Шампионската лига. Головете за успеха на „кралския клуб” вкараха Роналдо (26), Кака (42) и Бензема (49).

Мачът започна кошмарно за „белия балет”, след като още в 1-ата минута Дерек Буригтер от гостите можеше да открие резултата, но ударът му бе отразен с вещина от Икер Касияс. Срещата продължи да се развива равностойно до 26-ата минута, когато при мълниеносна контраатака Кристиано Роналдо намери Бензема в наказателното поле. Французинът веднага върна топката към португалеца, който с плътен удар прати топката в мрежата – 1:0. Три минути преди почивката Роналдо проби по десния фланг и подаде към Кака, започнал като титуляр вместо Анхел ди Мариа. Бразилецът технично с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Аякс за 2:0.

Само 4 минути след почивката резултатът стана класически в полза на „кралския клуб”. Кака нахлу в наказателното поле на и намери с чудесен пас Бензема, който от точката на дузпата разстреля Кенет Вермеер за 3:0. От тук до края мачът просто се доиграваше. В 84-ата минута на терена се появи Хамит Алтънтоп на мястото на Месут Йозил. Турският национал направи дебют за Реал, след като през лятото бе привлечен от Байерн и досега лекуваше травма в гърба. Аякс не се отказа да преследва почетно попадение, но така и не успя да го постигне.

Така Реал (Мадрид) записа втората си поредна победа в тази група и е лидер с пълен актив от 6 точки, докато Аякс има само една точка.

1:0 Кристиано Роналдо (26), 2:0 Кака (41), 3:0 Карим Бензема (49)