Байерн (Мюнхен) победи у дома Манчестър Сити с 2:0 в среща от втория кръг на Група „А” в Шампионската лига. Баварците започнаха слабо, но след това взеха инициативата и с два гола на Марио Гомес (39 и 45+1) си подпечатаха успеха и трите точки.

Мачът на „Алианц Арена” изгледа Емил Костадинов, който получи специална покана от ръководството на баварците точно за сблъсъка с Манчестър Сити.

Противно на очакванията гостите от Манчестър започнаха мача по-активно и още във 2-ата минута те можеха да получат дузпа. Давид Силва падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с бившия си съотборник Жером Боатенг, преминал това лято от Сити в Байерн, но унгарският рефер Виктор Касай не отсъди най-тежкото наказание във футбола. Постепенно баварците взеха инициативата и натиснаха "гражданите" в тяхното наказателно поле. Усилията на домакините дадоха резултат едва в 39-ата минута, когато Джо Харт отрази последователно удари на Франк Рибери и Томас Мюлер, но бе безпомощен при добавката на Марио Гомес за 1:0. В добавеното време на първата част Гомес вкара от непосредствена близост втория си гол пак след добавака при разбъркване в наказателното поле на гостите – 2:0.

След почивката Байерн продължи да диктува събитията на терена, но едва в 72-ата минута се доближи до трети гол. Швайнщайгер стреля от около 22 метра и само блестяща намеса на Харт не позволи ново попадение във вратата на „гражданите”. Баварците направиха нов невероятен пропуск в 79-та минута, след като Марио Гомес стреля с глава, а Джо Харт със сетни усилия отклони топката в корнер. До края на мача „гражданите” така и не успяха да намерят сили поне за почетно попадение и останаха без победа след два изиграни кръга в Група „А”. Байерн пък е убедителен лидер в групата с пълен актив от 6 точки.

1:0 Марио Гомес (38), 2:0 Марио Гомес (45+1)

Байерн: 1.Мануел Нойер, 21.Филип Лам-к, 5.Даниел ван Буйтен, 17.Джером Боатенг, 13.Рафиня, 31.Бастиан Швайнщайгер, 30.Луис Густаво, 25.Томас Мюлер, 7.Франк Рибери (90-Робен), 39.Тони Кроос (82-Тимошчук), 33.Марио Гомес (90-Петерсен)

Манчестър Сити: 25.Джо Харт, 4.Венсан Компани-к, 2.Майка Ричардс, 22.Гаел Клиши , 28.Коло Туре , 18.Гарет Бари (73-Коларов), 19.Самир Насри (70-Милнър), 42.Яя Туре , 21.Давид Силва, 10.Един Джеко (55-Де Йонг), 16.Серхио Агуеро