Новакът в "А" група Лудогорец победи с 2:1 "Левски" в интригуващ сблъсък от 7-ия кръг. Тимът от Разград стигна до успеха, след като тотално надигра "сините", а попаденията вкараха Мирослав Иванов в 10-ата минута и Емил Гъргоров в 52-ата. Във вратата на домакините пък се разписа Владимир Гаджев в 29-ата.

Днешният мач беше откриване на новия стадион в Разград - "Лудогорец Арена". 6000 зрители изпълниха трибуните на модерното съоръжение и създадоха невероятна атмосфера. Сред присъстващите бяха премиерът Бойко Борисов и президентът на БФС Борислав Михайлов.

Избраниците на Ивайло Петев упражниха домакински натиск още от началните минути. През целия двубой футболистите на Лудогорец демонстрираха огромно желание за победа и я постигнаха напълно заслужено, докато "сините" бяха крайно неубедително, най-вече в защита, където допуснаха множество грешки.

С прибавените 3 точки новакът оглави временно класирането в "А" група с актив от 19 точки. Вторият ЦСКА има 18, но утре му предстои домакинство на Видима-Раковски. След загубата "Левски" остана на 5-ата позиция с 15 точки.

Двубоят започна отлично за домакините, които още в 10-ата минута поведоха в резултата. Мирослав Иванов "взриви" пълните трибуни на "Лудогорец Арена", наказвайки бившия си отбор "Левски". Шуменския Деко нахлу в наказателното поле на "сините", след като направи отлично двойно подаване с Емил Гъргоров, озова се очи в очи срещу Пламен Илиев и прати топката неспасяемо в десния ъгъл за 1:0.

В 29-ата "Левски" изравни. Владимир Гаджев вкара за 1:1, след като получи топката от Иван Цветков около дъгата пред наказателното поле, откъдето стреля по земя и кълбото влетя в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Урош Голубович.

Малко преди попадението съдията Георги Йорданов спести червен картон на Йордан Милиев. Защитникът на "сините" умишлено игра с ръка и спря насочената към Мирослав Иванов топка. Милиев вече имаше жълт картон, но реферът не посмя да му покаже втори, за какъвто претендираха домакините.

След почивката избраниците на Ивайло Петев продължиха да доминират, като най-активните на терена бяха Емил Гъргоров, Мирослав Иванов, Станислав Генчев и Марселиньо. Именно Бадема вкара за 2:1 в 52-ата минута и така Лудогорец отново поведе в резултата. Станислав Генчев проби отлично по дясното крило и нахлу в наказателното поле, където финтира Гаджев и центрира, Марселиньо пропусна хитро топката, която попадна в Гъргоров и бившият играч на ЦСКА я вкара. Ударът му рикошира в крака на Сержиньо Грийн, след което се удари в десния страничен стълб на Илиев и влетя в мрежата му - 2:1.

До края на срещата "сините" само се отбраняваха и не можаха да противодействат на окрилените от възгласите от трибуните играчи на домакините. На няколко пъти Пламен Илиев спаси сигурни попадения в мрежата си.

За "Левски" това бе втора загуба от началото на сезона в "А" група след тази от Черно море с 1:3 във втория кръг.

Мачът по минути - ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - "ЛЕВСКИ" 2:1

1:0 Мирослав Иванов (10), 1:1 Владимир Гаджев (29), 2:1 Емил Гъргоров (52)
ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 20.Шоко, 18.Светослав Дяков, 8.Станислав Генчев, 22.Мирослав Иванов (69-21.Димо Атанасов), 7.Михаил Александров (89-6.Николай Дюлгеров), 84.Марселиньо (90+3-73.Иван Стоянов), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 13.Емил Михайлов, 4.Юри Травнер, 6.Николай Дюлгеров, 21.Димо Атанасов, 11.Жуниор Кешада, 73.Иван Стоянов, 10.Тодор Колев
Треньор: Ивайло Петев

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер (46-20.Александър Башлиев), 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 8.Тони Калво, 11.Симеон Райков, 22.Дарко Тасевски (57-9.Сьорд Арс), 19.Иван Цветков (70-16.Мариян Огнянов)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 5.Иво Иванов, 20.Александър Башлиев, 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов, 30.Лъчезар Балтанов, 9.Сьорд Арс