Литекс победи “Ботев” (Враца) с 3:1 в мач от 7-ия кръг на “А” група. След успеха шампионите излязоха временно на 3-о място в класирането с 16 точки, колкото има и вторият Лудогорец, но предстои да се изиграят още мачове от кръга. Гостите от Враца изненадващо поведоха след гол на Бранимир Костадинов. Мирасема бързо възстанови равенството, което се запази чак до 77-ата минута. Тогава Христо Янев реализира за 2:1, а влезлият като резерва Светослав Тодоров оформи крайното 3:1.

Любослав Пенев заложи на част от резервните си футболисти и юноши, тъй като Йеленкович, Георги Миланов, Бодуров, Христо Янев и Сандриньо бяха с контузии. Янев се появи в игра през втората част и заедно със Светльо Тодоров раздвижиха играта на домакините. Още в 10-ата минута “Ботев” (Враца) поведе в резултата. Кирил Динчев центрира от корнер и Бранимир Костадинов между двамата защитници Пламен Николов и Итуа прати топката във вратата. Домакините бързо върнаха гола чрез Тиаго Мирасема. Том напредна отдясно, центрира в наказателното поле, Кодо пропусна топката и Мирасема изравни. До края на първото полувреме Кодо имаше шанс да изведе Литекс напред, но с глава стреля в ръцете на вратаря на гостите от Враца.

През втората част Любо Пенев пусна Христо Янев и Момчил Цветанов на местата на Мирасема и Румен Руменов. В 63-ата минута Том влезе отдясно в наказателното поле, би по диагонала, но вратарят отрази. При добавката бразилецът отново не успя да порази вратата. В 70-ата минута Светльо Тодоров влезе на мястото на Селио Кодо. Още с първото си докосване Тоди изведе Том след двойно подаване и той нацели гредата. В 77-ата минута Христо Янев разчупи бетонната защита на гостите, която до този момент се справяше. Христо Янев получи пас в наказателното поле и реализира под плонжа на стража на гостите. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения за засада на Янев при извеждащото подаване. В 87-ата минута Светослав Тодоров отново изигра добре положение, изведе Момчил Цветанов в удобна позиция, но той не успя да преодолее Павел Станев. Минута преди края Тоди сам оформи крайното 3:1 с премерен удар от границата на наказателното поле.

ЛИТЕКС - "БОТЕВ" (ВРАЦА) 3:1
0:1 Бранимир Костадинов (9), 1:1 Тиаго Мирасема (13), 2:1 Христо Янев (78), 3:1 Светослав Тодоров (89)
Литекс:
31.Винисиус Баривиейра, 6.Максим Жос, 5.Бернар Итуа, 22.Пламен Николов, 3.Петър Занев, 8.Том, 11.Тиаго Мирасема (54-27.Момчил Цветанов), 21.Александър Цветков, 19.Румен Руменов (57-7.Христо Янев), 12.Селио Кодо (70-9.Светослав Тодоров), 15.Роберт Флорес
Резерви: 30.Евгени Александров, 7.Христо Янев, 16.Страхил Попов, 17.Георги Миланов, 18.Илия Миланов, 27.Момчил Цветанов, 9.Светослав Тодоров
Треньор: Любослав Пенев