Миньор (Перник) победи с 3:1 Монтана в мач от 7-ия кръг на "А" група и сложи край на серията си от 4 поредни двубоя без успех. С 2 попадения за "жълто-черните" днес се отчете Фарес Брахими, а веднъж се разписа Том. Почетното попадението за гостите вкара Луис Едуардо и по този начин автори и на четирите гола станаха чуждестранни футболисти.

С прибавените 3 точки Миньор събра 11 в актива си и се изравни с Локомотив (Пловдив). Монтана остана със 7 точки.

Срещата започна отлично за избраниците на Стойчо Стоев, които още в началните секунди откриха резултата. Бразилецът Том засече с глава далечно центриране на Милен Василев и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Монтана, пазена от Христо Иванов - 1:0. В 12-ата гостите изравниха. Янко Сандански центрира от пряк свободен удар в близост до тъчлинията, Иван Чворович не се намеси добре, след което Александър Дюлгеров свали топката около точката на дузпата, където Луис Едуардо бе оставен непокрит и я изпрати в мрежата за 1:1.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка, а през второто полувреме домакините стигнаха до още две попадения. Вкара ги изигралият много силен мач днес Фарес Брахими. Французинът се разписа в 52-ата и 67-ата минути. Второто му попадение бе доста красиво и публиката заслужено го аплодира над минута, изправена на крака и доволна от очертаващата се победа.

Брахими първо вкара за 2:1, засичайки с глава центрираната от Костадин Марков топка, а след това получи извеждащо подаване, свали си топката на гърди и от 20-ина метра разстреля Христо Иванов с мощен изстрел, оформяйки крайното 3:1.

От 64-ата минута до края на двубоя гостите играха с човек по-малко, тъй като Даниел Гаджев беше изгонен за втори жълт картон. Численото превъзходство още повече улесни работата на Миньор и "жълто-черните" се поздравиха с успеха.

Мачът по минути - ТУК

МИНЬОР - МОНТАНА 3:1
1:0 Том (1), 1:1 Луис Едуардо (12), 2:1 Фарес Брахими (52), 3:1 Фарес Брахими (67)

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев (65-28.Явор Въндев), 13.Ивайло Стоянов, 17.Ванчо Траянов (83-10.Томислав Костадинов), 32.Костадин Марков, 33.Том (73-11.Илиян Илиев), 42.Фарес Брахими, 76.Крум Бибишков
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 10.Томислав Павлов, 11.Илиян Илиев, 8.Йорданов, 15.Салас Окечукво, 28.Явор Въндев
Треньор: Стойчо Стоев
МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 5.Димитър Коемджиев, 11.Александър Дюлгеров, 3.Емил Копаранов, 8.Димитър В. Илиев, 21.Даниел Гаджев, 18.Янко Сандански, 17.Димитър Кр. Илиев, 19.Борис Кондев (73-16.Владимир Мичев), 9.Луис Едуардо (83-7.Йордан Тодоров)
Резерви: 12.Атанас Аршинков, 13.Георги Иванов, 7.Йордан Тодоров, 20.Николай Чипев, 16.Владимир Мичев, 15.Георги Аврамов, 14.Антон Личков
Треньор: Стефан Грозданов