Трагичното представяне на Берое продължи и на "Лаута", където избраниците на Илиан Илиев претърпяха загуба с 2:4 от Локомотив (Пловдив). Мачът бе първи от програмата на 7-ия кръг в "А" група, а за закъсалия тим от Стара Загора това бе седма поредна загуба от началото на сезона.

"Смърфовете" тотално надиграха гостите и заслужено се поздравиха с успеха, който ги изкачи на 7-ото място с актив от 11 точки след 3 победи, 2 равенства и 2 загуби до момента през новия шампионат.

По веднъж за Локо (Пд) се разписаха Сержиньо, Мартин Кавдански, Здравко Лазаров от дузпа и Даксон. За Берое вкараха защитници - Янко Вълканов и Ваня Джаферович.

Срещата започна с доста бърза и динамична игра от страна и на двата отбора. Във 2-ата минута нападателят на гостите Емил Ангелов се озоваваше сам срещу Флориан Лучини, но се оказа, че е в положение на засада. Малко по-късно Бабангида стреля от изгодна позиция, но покрай вратата.

Триходова атака, започнала от Здравко Лазаров в 11-ата минута, мина през Христо Златински, който продължи за Даксон. Бразилецът стреля от границата на наказателното, но отличната намеса на Скорчев предотврати гол. В 12-ата Петър Димитров напредна по лявото крило, преодоля Йордан Тодоров и би от малък ъгъл, но в аут. Последваха минути на равностойна игра с интересни и бързи атаки и към двете врати, но без реална голова опасност.

В 30-ата минута Атанас Чипилов центрира в наказателното поле на домакините, където Петър Димитров стреля без подготовка, но над вратата.

В 31-ата при центриране от пряк свободен удар в половината на Берое Златински засече с глава, но Скорчев прояви невероятен рефлекс и изби. Още в следващата атака обаче резултатът бе открит. Сержиньо стреля силно и успя да прати топката в мрежата на стража на гостите, който се намеси неубедително в ситуацията - 1:0.

В 39-ата "смърфовете" удвоиха преднината си. Даксон стреля от разстояние от пряк свободен удар. Топката бе отбита от Скорчев, но попадна право в Мартин Кавдански, който от близко разстояние вкара за 2:0.

В края на първото полувреме избраниците на Илиан Илиев можеха да намалят резултата. Славен Станкович подаде на Петър Димитров, който нахлу в наказателното поле на Локо и стреля, но Лучини изби в корнер. След изпълнението му Ваня Джаферович засече с глава, но топката мина над вратата.

След почивката в 48-ата минута Даксон би от границата на наказателното поле, но слабо и кълбото попадна право в ръцете на Скорчев. Малко след това Здравко Лазаров стреля от пряк свободен удар, но над напречната греда. В 53-ата Скорчев демонстрира отличен рефлекс след изстрел на Даксон, който спаси по акробатичен начин.

В 61-ата минута съдията Георги Димитров отсъди дузпа за Локо (Пд). Ваня Джаферович фаулира Ненад Лукич, а от бялата точка Здравко Лазаров бе безпощаден - 3:0.

Малко по-късно "смърфовете" пропуснаха да поведат с с 4:0. След отлично подаване на Даксон към Сержиньо, последният остана сам срещу излезлия напред Скорчев. Португалецът обаче стреля покрай вратата.

В 71-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, Джаферович засече с глава, но топката премина извън целта. Гостите намалиха на 3:1 в 74-ата минута, когато Славен Станкович центриране от пряк свободен удар към далечната греда, където Янко Вълканов от близка дистанция реализира.

В 84-ата обаче "смърфовете" отново си върнаха преднината от 3 гола. Даксон ознаменува отличната си греда днес с попадение. Бразилецът получи топката пред дъгата на наказателното поле и с мощен изстрел я изпрати неспасяемо в долния десен ъгъл на Теодор Скорчев - 4:1.

Крайното 4:2 оформи Ваня Джаферович, който се разписа с глава след центриране от корнер в 88-ата минута. /БЛИЦ

Maчът по минути - ТУК

ЛОКО (Пд) - БЕРОЕ 4:2
1:0 Сержиньо (32), 2:0 Мартин Кавдански (39), 3:0 Здравко Лазаров (62-дузпа), 3:1 Янко Вълканов (74), 4:1 Даксон (84), 4:2 Ваня Джаферович (88)
ЛОКО (Пд):
33.Флориан Лучини, 55.Мартин Кавдански, 3.Валери Георгиев, 4.Михаил Венков, 5.Юнес Бенжелюн, 7.Йордан Тодоров, 16.Христо Златински (88-44.Любомир Витанов), 77.Здравко Лазаров (71-23.Даниел Георгиев), 10.Сержиньо, 11.Ненад Лукич (80-29.Драги Коцев), 87.Даксон
Резерви: 12.Стоян Ставрев, 24.Атанас Рибарски, 15.Хуан Компанучи, 44.Любомир Витанов, 25.Ангел Йошев, 23.Даниел Георгиев, 29.Драги Коцев
Треньор: Драган Канатларовски
БЕРОЕ:
33.Теодор Скорчев, 27.Владислав Ямуков (38-2.Здравко Илиев), 6.Янко Вълканов, 5.Ваня Джаферович, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 18.Петър Костадинов, 21.Славен Станкович, 11.Атанас Чипилов (52-9.Рангел Абушев), 88.Петър Димитров (69-19.Владислав Златинов), 80.Емил Ангелов
Резерви: 1.Мартин Теменлиев, 2.Здравко Илиев, 8.Иван Горанов, 44.Виктор Софрониев, 71.Милен Танев, 9.Рангел Абушев, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев