Славия спечели столичното дерби с Локомотив с 2:1 в мач от 6-ия кръг на “А” група. След успеха “белите” се изкачиха до 10-о място и събраха 7 точки, колкото има и Локо (София) на деветата позиция. “Железничарите” поведоха с 1:0 след гол на Искрен Писаров, но домакините от Славия стигнаха до пълен обрат в резултата след попадения на Йордан Юруков и Радослав Василев. Много по-интересно беше на трибуните, където феновете на Славия демонстративно напуснаха още в 10-ата минута. Привържениците протестираха заради унизителната загуба с 0:6 от Лудогорец в миналия кръг и не догледаха днешния двубой с Локомотив.

Още в 15-ата минута Искрен Писаров откри резултата в полза на Локомотив. Калоян Караджинов изведе нападателя на точката за изпълнение на дузпа, откъдето без проблеми реализира за 1:0 в полза на “червено-черните”. Славия отвърна с бърз гол. Още в 21-ата минута Йордан Йруков изравни, след като засече с глава центриране на Даниел Пеев отдясно. Последва и греда за “белите” след удар на Атанас Борносузов. В 38-ата минута Локо можеше отново да поведе, но след центриране на Писаров Владислав Романов с глава би над вратата. В 42-ата минута Юруков стреля добре от пряк свободен удар пред наказателното поле, но прати топката покрай левия страничен стълб на вратата.

В началото на второто полувреме Славия обърна до 2:1 след попадение на Радослав Василев. Домакините направиха добра атака отляво, Юруков подаде към Попара, той чукна към Ради Василев и нападателят с удар по земя търкулна топката под плонжа на вратаря Боян Пейков. До края на мача не се случи почти нищо интересно на терена и двата тима сякаш се задоволиха с този резултат./БЛИЦ

СЛАВИЯ - ЛОКО (СОФИЯ) 2:1
0:1 Искрен Писаров (15), 1:1 Йордан Юруков (21), 2:1 Радослав Василев (55)

12.Емил Петров, 7.Илия Илиев (56 - Георги Христов), 6.Даниел Златков, 19.Живко Желев, 28.Ели Маркес, 8.Атанас Борносузов, 11.Радослав Василев (70 - Радослав Димитров), 10.Павле Попара (90+1 - Максим Стойков), 77.Даниел Пеев, 4.Атанас Дреновички, 83.Йордан Юруков
Резерви: 13.Деян Вълков, 26.Юлиян Попев, 20.Радослав Димитров, 35.Диян Молдованов, 5.Спас Георгиев, 24.Максим Стойков, 9.Георги Христов