“Левски” победи Литекс с 3:2 в дербито на 6-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред около 8 хиляди зрители на стадион “Георги Аспарухов” в София, а главен съдия беше Ивайло Стоянов. След успеха “сините” излязоха на трето място с 15 точки, колкото има и вторият Черноморец, но “акулите” са с по-добра голова разлика. Лидер с пълен актив от 18 точки е ЦСКА. Литекс остана на 4-а позиция с 13 точки преди изиграване на останалите срещи от кръга. “Левски” поведе с 2:0 след голове на Дарко Тасевски и Симеон Райков. През второто полувреме гостите изравниха след попадения на Деян Джерманович и Максим Жос. Трите точки за “сините” донесе Владимир Гаджев със страхотен гол от над 25 метра.

Мениджърът на “Левски” Георги Иванов заложи на традиционния състав напоследък. В защита излязоха Мулдер, Милиев, Грийн и Старокин. В центъра на халфовата линия започнаха Гаджев и Христо Йовов, а по крилата Тони Калво и Симеон Райков. В атака един зад друг стартираха Сьорд Арс и Дарко Тасевски.
Любо Пенев започна с изненада в стартовия състав. На върха на атаката излезе твърдата резерва напоследък Деян Джерманович, а Светльо Тодоров остана извън групата. Зад Джерманович игра Христо Янев, а по крилата им помагаха Александър Цветков и Том.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, футболистите не спираха да създават опасни положения. В 4-ата минута Пламен Илиев спаси удар на Джерманович, три минути след това Симеон Райков отговори със силен удар. В 10-ата минута Сьорд Арс сам срещу вратаря на Литекс не успя да вкара. В 12-ата минута домакините поведоха след хубав удар на Тасевски от дъгата на наказателното поле. Последваха любопитни две принудителни смени в състава на гостите. Любо Пенев извади контузилите се Небойша Йеленкович и Христо Янев и на терена се появиха Румен Руменов и Тиаго Мирасема. В 27-ата минута наставникът на “оранжевите” направи трета принудителна смяна. На мястото на Николай Бодуров влезе Пламен Николов. Това пообърка играта на гостите, които изиграха слаба първа част.

За домакините се отличи младият Симеон Райков, който нямаше проблеми по левия фланг с десния защитник на гостите Максим Жос. Длъжници за “Левски” през първото полувреме, а и във времето, в което бяха на терена, бяха двете звезди от лятната селекция Сьорд Арс и Тони Калво. Двамата не направиха нищо, с което да помогнат на останалите си съотборници. В 43-ата минута Симеон Райков вкара за 2:0 в полза на “Левски”. Йовов намери Арс в наказателното поле, той върна към младока, който стреля извън полето и след рикошет в крака на Итуа топката влетя във вратата на Литекс.

Второто полувреме започна с гол за ловчанлии. В 55-ата минута Деян Джерманович направи 1:2, след като получи пас на празна врата от Том. Бразилецът направи хубава атака по десния фланг, след като Старокин сгреши и изостана в центъра на терена. В 59-ата минута Тасевски можеше да реши нещата в полза на “Левски”, но от 5-6 метра стреля покрай вратата. Последва отпускане в редиците на домакините, а гостите стигнаха до изравнително попадение. В 71-ата минута Петър Занев центрира в наказателното поле, защитникът на Литекс Максим Жос изскочи зад отбраната и с глава направи 2:2. През второто полувреме най-силно за Литекс се представиха Том и Георги Миланов, които помагаха на Джерманович в атака. Три минути след гола на гостите “Левски” стигна до 3:2. Владимир Гаджев стреля от около 25 метра и с бомба препарира вратаря на “оранжевите” Виничиус. В последните секунди на двубоя Георги Миланов изпълни перфектна и много красива задна ножица, но топката излезе покрай вратата.

Мачът по минути тук

"ЛЕВСКИ" - ЛИТЕКС 3:2
1:0 Дарко Тасевски (12), 2:0 Симеон Райков (43), 2:1 Деян Джерманович (55), 2:2 Максим Жос (71), 3:2 Владимир Гаджев (74)

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 3.Сержиньо Грийн, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 8.Тони Калво (59 - Даниел Младенов), 22.Дарко Тасевски (90+2 - Лъчезар Балтанов), 11.Симеон Райков, 9.Сьорд Арс (78 - Иван Цветков)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 5.Иво Иванов, 20.Александър Башлиев, 30.Лачезар Балтанов, 16.Мариян Огнянов, 19.Иван Цветков, 17.Даниел Младенов