Черноморец победи Светкавица като гост с 3:0 в мач от 6-ия кръг на "А" група. След успеха "акулите" захписаха пети успех от 6 мача от началото на сезона и излязоха временно на второ място в класирането с 15 точки. Бургазлии са на 3 точки от лидера ЦСКА. Попаденията за Черноморец отбелязаха Жужу (14), Абел Анеси (55) и Георги Андонов (70).

Домакините създадоха две отлични положения през първата част. Гостите от Бургас поведоха още в 14-ата минута. След далечен изстрел от около 30 метра Жужу изненада вратаря на Светкавица Иван Георгиев и реализира за 1:0. Последваха добри атака за Светкавица. В 28-ата минута Мохамед Тауакол стреля покрай вратата, а шест минути по-късно другият египтянин - Махмуд Абделаати, нацели греда.

В началото на второто полувреме “акулите” решиха всичко в своя полза. В 55-ата минута Анисет Абел нахлу в наказателното поле на Светкавица и с хубав удар покачи на 2:0. В 69-ата минута Траян Дянков от Черноморец уцели гредата, а минута след това гостите оформиха крайния резултат – 3:0. Георги Андонов се възползва от грешка на защитата на домакините и реализира без проблеми.

СВЕТКАВИЦА - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:3
0:1 Жужу (14), 0:2 Абел Анеси (55), 0:3 Георги Андонов (72)