ЦСКА победи Берое с 1:0 в Стара Загора в двубой от 6-ия кръг на “А” група. Единственото попадение реализира Янис Зику. Румънецът вече има 5 гола в 6 мача от началото на сезона. “Червените” записаха шеста поредна победа в първенството и продължават да са едноличен лидер с пълен актив от 18 точки. Берое вече е с шест поредни загуби и е на последното място заедно със Светкавица. В следващия кръг ЦСКА приема Видима-Раковски, а Берое гостува на Локомотив (Пловдив). Днешната среща за домакините от Стара Загора беше първа под ръководството на новите собственици, които вчера осъществиха сделката по придобиване на акциите на клуба.

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов заложи на титулярното каре в защита – Иван Бандаловски, Костадин Стоянов, Пламен Крачунов и Адемар. В средата на терена излязоха Тодор Янчев и Борис Галчев. По двете крила действаха Спас Делев и Мишел Платини, а в атака един зад друг започнаха Жуниор Мораес и Янис Зику. Румънецът беше предпочетен в стартовите единадесет пред Грегъри Нелсън, който се включи по-късно в срещата. Илиан Илиев насити средната линия с повече халфове в лицето на Милен Танев, Чепилов и Петър Димитров, а сам в атака действаше Емил Ангелов.

Още в 1-ата минута домакините пропуснаха удобно положение след удар на Емил Ангелов покрай вратата. Последва лек домакински натиск в първите десетина минути, но с никаква опасност пред вратата на Райс Мболи. Едва в 20-ата минута Платини засече с глава центриране, но топката мина покрай Зику, който не успя да я засече във вратата. В първите 30-ина минути за ЦСКА се загубиха Жуниор Мораес и Спас Делев, по-активни бяха Платини и Зику. Защитата на “червените” направи доста грешки, Костадин Стоянов и Крачунов често изпускаха Емил Ангелов и Петър Димитров. В 23-ата минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар Зику стреля, но вратарят на старозагорци Скорчев изби в корнер.

В 33-ата минута Жуниор Мораес уцели левия страничен стълб след шут от пряк свободен удар. Две минути след това ЦСКА поведе с 1:0. Спас Делев изведе Зику в наказателното поле, Янко Вълканов сгреши и не успя да пресече паса, румънецът овладя и без да се бави за секунда с точен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. В последната минута на първото полувреме домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на Костадин Стоянов в наказателното поле. Бранителят не действа съсредоточено при отбита топка, която тупна и се удари в ръката му, но Антон Генов не маркира нарушение в полза на Берое.

През второто полувреме ЦСКА продължи да играе добре в офанзивен план. Платин, Делев и Зику организираха бързи контри и затрудняваха защитата на домакините. В 55-ата минута Спас Делев беше изведен от Платини в наказателното поле, но би покрай вратата. В 56-ата минута Берое можеше да изравни, но Петър Димитров изпусна най-добрият шанс за тима си в мача. Ямуков центрира отдясно, топката прехвърли Крачунов, а Костадин Стоянов въобще не беше в наказателното поле, Петър Димитров абсолютно сам с глава стреля, но покрай вратата на Мболи. В последния половин час Илиан Илиев опита да засили атаката и пусна Рангел Абушев и Влади Златинов, но и те не помогнаха на Берое.

В 66-ата минута страничният съдия Веселин Мишев маркира спорна засада на Емил Ангелов, който прати топката във вратата, но попадение нямаше. Домакините от Берое отново имаха претенции към съдийската тройка.  Две минути след това Радуканов извади голмайстора Зику и пусна свежия Нелсън, който веднага раздвижи атаката по десния фланг. В 72-ата минута именно холандецът започна атака и подаде на Мишел Платини, който с удар отдясно в наказателното поле удари за втори път гредата зад Теодор Скорчев. В 84-ата минута Берое имаше още един шанс да стигне до изравнително попадение, но Жуниор Мораес изчисти от голлинията след центриране от корнер на първата греда. В последните секунди домакините натиснаха, но не стигнаха до изравнително попадение./БЛИЦ