Лил и ЦСКА (Москва) направиха равенство 2:2 в мач от група “В” на Шампионската лига. В другата среща Трабзонспор победи изненадващо Интер като гост с 1:0. Головете за Лил реализираха Муса Соу и Педрети, а звездата на гостите от Русия Сейду Думбия вкара два гола за крайното 2:2.

Първите минути минаха с лек превес на руснаците, но тяхната тактика с дълги подавания да се търсят бързите Вагнер Лав и Думбия не изненада домакините. В 19-ата минута след корнер Матио Дебюши и Марко Баша ус пяха да подадат на Муса Соу, но голмайсторът на Лил не можа да засече топката. Още в следващата атака Соу се озова очи в очи с Габулов, но пак пропусна. В 29-ата минута Думбия навърза почти цялата защита на домакините, но не подаде на свободния Вагнер Лав. В 45-ата минута Муса Соу от по-малко от метър нацели гредата, но топката остана се върна в Давид Розенал, който подаде отново към Соу и този път той реализира за 1:0 за Лил.

През второто полувреме опитният Педрети покачи на 2:0 в 57-ата минута. Сейду Думбиа върна един гол за ЦСКА (Москва) в 72-ата минута. В оставащото време домакините от Лил се прибраха и започнаха да бранят крехкия си аванс. В добавеното време Думбиа се превърна в герой за ЦСКА, след като вкара за втори път и донесе точката с крайното 2:2./БЛИЦ

lille.jpgЛил – ЦСКА (Москва) 2:2
1:0 Муса Соу (45), 2:0 Беноа Педрети (57), 2:1 Сейду Думбиа (72), 2:2 Сейду Думбиа (90)

Лил: 1.Микаел Ландро, 2.Матийо Дебюши, 25.Марко Баша, 14.Давид Розенал, 18.Франк Бериа, 24.Рио Мавуба, 4.Флоран Балмон, 17.Беноа Педрети (76 - Гай), 11.Людовик Обраниак (76 - Джо Коул), 10.Еден Азар, 8.Муса Соу (86 - Роделин)

ЦСКА (Москва): 30.Владимир Габулов, 14.Кирил Набабкин, 24.Васили Березуцки, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцки, 22.Евгени Алдонин (80 - Мамаев), 19.Александърс Цауна (67 - Олисех), 10.Алан Дзагоев, 21.Зоран Тошич, 9.Вагнел Лав, 8.Сейду Думбиа (90 - Шемберас)