Аякс и Лион завършиха 0:0 в мач от група “D” на Шампионската лига. В другата среща Реал (Мадрид) победи с 1:0 като гост Динамо (Загреб).

Аякс и Лион създадоха немалко голови положения, но нападателите не успяха да реализират нито едно. С пропуски за французите се отличи Бафетимби Гомис, а за Аякс най-добрата ситуация проигра Миралем Сюлеймани, който от няколко метра прати топката в аут.

Аякс беше близо до гола още в 5-ата минута, но ударът на Бьоригтер с глава не намери целта. След това гостите овладяха инициативата и Гомис пропусна след перфектно центриране на Мишел Бащош. Не след дълго нападателят на Лион отново излезе на стрелкова позиция, но и този път не намери начин да открие резултата. В 27-ата минута Бащош направи хубав пробив, при който елиминира двама защитници на Аякс, но ударът му беше слаб и неточен. Аякс атакуваше най-вече чрез Кристиан Ериксен, а в края на полувремето Миралем Сюлеймани можеше да се разпише с глава, но отблизо стреля в аут.

аякс_1.jpgАякс – Олимпик (Лион) 0:0