Реал Мадрид започна с победа 1:0 над Динамо (Загреб) участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. Двубоят от група "D" се игра на стадион “Максимир” в Загреб, а единственото попадение реализира Анхел ди Мария в 53-ата минута. Марсело от Реал Мадрид получи втори жълт и съответно червен картон в 73-тата минута. На треньорската скамейка на Реал беше Айтор Каранка, тъй като Жозе Моуриньо изтърпява наказание и нямаше право да ръководи двубоя. В другия мач от групата Аякс и Лион завършиха при равенство 0:0.

Гостите от Мадрид излязоха в резервния си червен екип и започнаха да атакуват още от първата минута. В 3-ата Шаби Алонсо намери Кристиано Роналдо, но той стреля в аут. В 28-ата минута първо Ди Мария, а след това при добавката и Йозил не можаха да преодолеят вратаря на Динамо (Загреб) Келава.

В началото на втората част гостите от Мадрид стигнаха до гол. В 53-ата минута няколко паса с по едно докосване изведоха Анхел ди Мария сам в наказателното поле. Аржентинецът с премерен висок удар по диагонала реализира за 1:0, с което донесе и трите точки на Реал. Секунди по-късно Келави изби страхотен шут на Кристиано Роналдо. В 73-ата минута Марсело падна за дузпа и получи втори жълт картон за симулация и съответно червен, с което остави тима от Мадрид в намален състав до края на двубоя./БЛИЦ

dinamo_1.jpgДинамо (Загреб) – Реал (Мадрид) 0:1
0:1 Анхел ди Мария (53)

Динамо (Загреб): 30.Иван Келава, 3.Луис Ибанес, 13.Тонел, 24.Домагой Вида, 11.Иван Томечак, 16.Милан Бадел, 5.Адриан Калело (87 - Шитум), 8.Матео Ковачич (62 - Покривац), 10.Самир, 7.Йерко Леко, 55.Анте Рукавина (75 - Бечирай)