Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Виляреал в мач от група “А” на Шампионската лига. В другата среща Манчестър Сити и Наполи завършиха наравно 1:1. Точни за успеха на баварците бяха Тони Кроос и Рафиня. Победата е първа за Байерн на испанска земя от 10 години. През 2001 тимът надви Реал (Мадрид) с 1:0 по пътя към финала, в който се справи с Валенсия след дузпи и вдигна трофея. Ариен Робен не успя да играе за Байерн, а срещата за домакините пропусна плеймейкърът Борха Валеро, който изтърпява наказание.

Още в 7-ата минута Байерн поведе с 1:0. Рибери проби мощно по крилото и върна топката към Тони Кроос, който подложи крак и реализира. В следващите минути по-активни бяха домакините, но единствената опасност пред вратата на Мануел Нойер дойде от изненадващ удар на Джузепе Роси.

В началото на второто полувреме влезлият като резерва за Байерн Нилс Петерсен пропусна две поредни отлични голови положения сам срещу вратаря. По-късно отново Петерсен нямаше късмет, а след това и Швайнщайгер би неточно в аут. В 76-ата минута Рафиня направи самостоятелен пробив, след който покачи на 2:0 за Байерн. След гола темпото на игра спадна и Байерн с лекота спечели трите точки./БЛИЦ

vil.jpgВиляреал – Байерн 0:2
0:1 Тони Кроос (7), 0:2 Рафиня (76)

Виляреал: 13.Диего Лопес, 4.Матео Мусакио, 5.Карлос Марчена, 12.Кристиано Сапата, 14.Марио Гаспар, 15.Хосе Катала, 8.Джонатан де Гузман (72 - Камунас), 19.Маркош Сена (46 - Кани), 21.Бруно Сориано, 7.Нилмар (58 - Марко Рубен), 22.Джузепе Роси