Турският Трабзонспор поднесе голямата изненада в първите мачове в Шампионската лига. Тимът победи Интер с 1:0 насред Милано в мач от група “В”. Единственото попадение вкара чехът Челустка в 76-ата минута. Трабзонспор участва в най-комерсиалния турнир на мястото на Фенербахче, който беше изхвърлен от УЕФА през лятото заради скандала с уредени мачове в Турция.

Интер доминираше през първото полувреме, но трудно стигаше до чисти голови възможности. Гостите също не се притесняваха да обстрелват вратата на италианците. В 22-ата минута Дидие Зокора от турския тим шутира опасно от фаул от около 35 метра, а след това и Марек Чех пробва рефлексите на вратаря на Интер Жулио Сезар. В 32-ата минута Мауро Сарате бе намерен от Оби в наказателното поле и стреля, но във вратаря. В края на полувремето при центриране след корнер Лусио стреля с глава покрай гредата, а веднага след това и Естебан Камбиасо отправи хубав удар, но пак извън очертанията на вратата.

През втората част първо Снайдер пропусна от фаул, а след това в 63-ата минута изстрел на Сарате беше спасен от вратаря на гостите. В 76-ата минута гостите се възползваха от един от малкото си шансове и наказаха Интер. След центриране от корнер Алтънтоп стреля в гредата, а отбилата се топка попадна в Целустка, който я прати във вратата за 1:0 в полза на Трабзонспор. До края на срещата Интер се хвърли в атака, но не успя да стигне дори до изравнително попадение./БЛИЦ

__________.jpgИнтер – Трабзонспор 0:1
0:1 Целустка (76)

Интер: 1.Жулио Сезар, 23.Андреа Ранокия, 6.Лусио, 4.Хавиер Санети, 42.Джонатан, 20.Жоел Оби (55 - Алварес), 19.Естебан Камбиасо, 55.Юто Нагатомо, 10.Уесли Снайдер, 28.Мауро Сарате (77 - Кутиньо), 7.Джампаоло Пацини (55 - Диего Милито)