Манчестър Сити и Наполи направиха 1:1 в дербито на дебютантите в Шампионска лига. Двубоят от група “А” се игра в Манчестър. В другата среща от групата Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 като гост Виляреал.

Мачът започна с превес на домакините, които владееха повече топката. В 10-ата минута след изпълнение на корнер Джеко стреля с глава, на далечната греда Агуеро се опит да вкара, но Морган Де Сантис спаси. Две минути след това Джеко се пребори в центъра и пусна към Агуеро, който отново го изведе в коридор отдясно, но ударът на босненеца мина на сантиметри от страничната греда. В 17-ата минута гостите от Наполи организираха контраатака, но Лавеци стреля в напречната греда.

Второто полувреме започна с гол на италианците. В 49-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Сити Венсан Компани изчисти от голлинията след удар на Марек Хамшик. В 66-ата минута Наполи отново направи много бърза контраатака, след като се възползва от грешка в центъра на терена. При нападението Маджо напредна в половината на съперника, подаде надясно към Кавани в наказателното поле и той с удар между краката на Джо Харт реализира за 1:0. Манчестър Сити обаче реагира бързо. Първо гредата спаси Наполи, а в 74-ата минута “гражданите” получиха правото да изпълнят фаул от около 25 метра. Зад топката застана сръбският защитник Александър Коларов, който с премерен удар изравни за крайното 1:1. В 77-ата минута Джеко беше близо до гол за Сити, но ударът му мина покрай вратата./БЛИЦ

0:1 Единсон Кавани (68), 1:1 Александър Коларов (74)

Манчестър Сити: 25.Джо Харт, 4.Венсан Компани, 5.Пабло Сабалета, 6.Джолиън Лескът, 13.Александар Коларов (75 - Гаел Клиши), 18.Гарет Бари, 19.Самир Насри (76 - Адам Джонсън), 42.Яя Туре, 10.Един Джеко (81 - Карлос Тевес), 16.Серхио Агуеро, 21.Давид Силва

Наполи: 1.Морган де Санктис, 6.Салваторе Ароника, 14.Уго Кампаняро, 28.Паоло Канаваро, 11.Кристиан Маджо, 18.Хуан Сунига, 23.Валтер Гаргано, 17.Марек Хамшик (89 - Сантана), 88.Гьокхан Инлер, 22.Езекиел Лавеци (58 - Блерим Джемаили), 7.Единсон Кавани (84 - Пандев)