Бившият защитник на “Левски” Давид Бистрон отново не успя да запише победа над БАТЕ (Борисов) в Шампионската лига. Бранителят игра цял мач за Виктория (Пилзен) при равенството 1:1 в мач от Група “Н” на турнира.

Бистрон бе в състава на “сините” при домакинското поражение с 0:1 и равенстното 1:1 в Беларус при мачовете на “Левски” с БАТЕ през лятото на 2008 г.

Чешкият шампион, който спечели и шестте си мача в квалификациите на турнира, излезе начело точно преди почивката с попадение на Марек Бакош. Нападателят се разписа от непосредствена близост след пас отляво на Петър Ирачек.

Звездата на БАТЕ (Борисов) Метея Кежман създаде доста работа на противниковата защита, а след час игра негово попадение бе отменено заради засада.

Три минути по-късно Виктория можеше да удвои аванса си, но Вацлав Пилар, който изигра силен мач, стреля слабо от наказателното поле и топката не затрудни вратаря Александър Гутор.

В 69-ата минута беларуският шампион изравни. Бразилецът Ренан Бресан се възползва от пас на Филип Рудик и прати топката във вратата на Марек Чех./БЛИЦ

1:0 Марек Бакош (45+1), 1:1 Ренан Бресан (69)

Виктория (Пилзен): 24.Марек Чех, 8.Давид Лимберски (79-7.Петър Трап), 18.Давид Бистрон, 28.Мариян Чишовски, 6.Вацлав Пилар (88-17.Якуб Хора), 10.Павел Хорват, 11.Милан Петържела (70-5.Михал Дурис), 20.Петър Ирачек, 26.Даниел Колар, 27.Франтишек Райторал, 23.Марек Бакош,

БАТЕ (Борисов): 30.Александър Гутор, 18.Максим Бордачов, 21.Егор Филипенко, 22.Марко Симич, 8.Александър Володко, 10.Ренан Бресан (72-7.Артьом Концевой), 11.Михаил Гордейчик (83-29.Максим Володко), 23.Едгар Олехнович, 25.Дмитри Бага, 77.Филип Рудик, 99.Матея Кежман (76-9.Алекс)