Кипърският първенец АПОЕЛ (Никозия) спечели първата си победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като записа успех с 2:1 над Зенит в мач от Група “G” след обрат.

Константин Зирянов откри резултата в 63-ата минута с нисък удар след пас на Дани. Руският шампион имаше аванс само 10 минути. Густаво Мандука изравни при разбъркване в наказателното поле на Малафеев.

Две минути по-късно бразилецът Аилтон хвърли в екстаз 18 000 зрители на трибуните, след като се разписа с диагонален удар след пас на Мандука.

Минута по-късто Зенит остана с човек по-малко заради червения картон на Бруно Алвеш.

Треньорът на АПОЕЛ Иван Йованович обяви, че е очаквал победата на своя тим. Италианският наставник на руския отбор Лучано Спалети призна, че неговият състав не е успял да контролира темпото в мача./БЛИЦ

0:1 Константин Зирянов (63), 1:1 Густаво Мандука (71), 2:1 Аилтон (73)

АПОЕЛ (Никозия): 22.Дионисис Хиотис, 3.Паоло Жорже, 6.Марсело Оливейра, 7.Савас Пурсаитидис (74-77.Атос Солому), 26.Нуно Мораиш, 98.Уилям Бонавентура, 21.Густаво Мандука (89-29.Нектариос Александру), 23.Хелио Пинто, 81.Марсиньо (66-5.Санел Яхич), 8.Аилтон, 11.Иван Тричковски

Зенит: 16.Вячеслав Малафеев, 2.Александър Анюков, 3.Бруно Алвеш, 4.Доменико Кришито, 6.Николас Ломбертс, 14.Томаш Хубочан (89-9.Александър Бухаров), 15.Роман Широков (76-20.Виктор Файзулин), 18.Константин Зирянов (80-8.Данко Лазович), 27.Игор Денисов, 10.Дани, 11.Александър Кержаков