Генк удържа на атаките на Валенсия и направи нулево домакинско равенство в мач от Група “Е” на Шампионската лига.

Въпреки че играха като гост, “прилепите” атакуваха вратата на белгийския шампион, сочен като аутсайдер в групата, в която са Челси и Байер (Леверкузен).

Най-чистото положение за Валенсия бе в 72-ата минута, когато Рами засече центриране на Пабло Ернандес, но ударът му срещна напречната греда.

Генк можеше да стигне до изненадващ успех шест минути преди края, но вратарят на гостите Диего Алвеш изби акробатично удар на Жерое Симаейс./БЛИЦ

Генк: 26.Ласло Кьотелеш, 16.Анеле Нгонга, 17.Жероен Симаейс, 20.Надсон, 6.Давид Юбер, 8.Даниел Тьосер, 21.Дюгари Ндабашинзе, 33.Даниел Пудил, 9.Йеле Фосен (80-18.Елианив Барда), 19.Томас Буфел (85-15.Фабиен Камус), 27.Кенеди Нванганга (64-31.Марвин Огунджими)

Валенсия: 1.Диего Алвеш, 4.Адил Рами, 18.Виктор Руис, 22.Жереми Матийо, 23.Мигел Брито, 5.Мехмет Топал, 8.Софиан Фегули (69-19.Пабло Ернандес), 10.Евер Банега, 21.Даниел Парехо (74-11.Ариц Адурис), 9.Роберто Солдадо, 14.Пабло Пиати (79-16.Серхио Каналес)