Борусия (Дортмунд) се завърна в Шампионската лига след осемгодишно отсъствие с равенство 1:1 с Арсенал в мач от Група “F”. Германският първнец стигна до ремито след красив гол от воле на Иван Перишич две минути преди края.

Арсенал изглежда бе на път да си тръгне с неочаквана победа от Дортмунд, след като взе аванс през първото полувреме с гол на Робин ван Перси, но резервата Перишич донесе точката на тима си.

Лондончани отбиха много атаки на домакините и имаха късмет да не допуснат гол преди Ван Перси да открие резултата в 42-ата минута след грешка на капитана на “жълто-черните” Себастиан Кел.

Европейският клубен шампион за 1997 г. стигна до заслужено попадение две минути преди края. Резервата Перишич бе на границата на наказанелното поле и посрещна от воле избитата след фаул. Ударът на хърватина прехвърли отбраната и влезе в левия горен ъгъл на вратата на Шчесни./БЛИЦ

0:1 Робин ван Перси (43), 1:1 Иван Перишич (88)

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 26.Лукаш Пишчек, 4.Невен Суботич, 15.Матс Хумелс, 29.Марсел Шмелцер, 22.Свен Бендер, 5.Себастиан Кел (69-44.Иван Перишич), 11.Марио Гьотце, 23.Шинджи Кагава (85-10.Мохамед Зидан), 19.Кевин Гроскройц (69-16.Якуб Блашчиковски), 9.Роберт Левандовски

Арсенал: 13.Войчех Шчесни, 3.Бакари Саня, 4.Пер Мертезакер, 6.Лоран Кошиелни, 28.Киърън Гибс, 8.Микел Артета, 17.Александър Сонг, 27.Жервиньо (86-11.Андре Сантос), 30.Йоси Бенаюн, 10.Робин ван Перси (85-29.Маруан Шамах), 14.Тио Уолкът (77-35.Еманюел Фримпонг)