Бразилският защитник Давид Луис и испанското крило Хуан Мата вкараха попадения през второто полувреме и донесоха на Челси победата с 2:0 над Байер (Леверкузен) в мач от Група “Е” на Шампионската лига.

В 67-ата минута Луис показа на нападателите на тима си как се бележи гол. Бразилецът достигна пас на Фернандо Торес и стреля точно в долния ъгъл на вратата на “аспирините”. С последното отиграване в мача Мата увенча силната си игра в мача с попадение, при което засече пас на Торес отляво.

По този начин Челси започна с победа участието си в Шампионската лига под ръководството на Андре Вияш-Боаш. “Синит” играха полуфинал на турнира в пет от последните 6 сезона, но засега не успяват да спечелят трофея.

Преди началото на мача бившият германски национал Михаел Балак получи специален плакет от Челси. Халфът напусна лондончани през лятото на 2010 г., след като договорът му с клуба изтече./БЛИЦ

1:0 Давид Луис (67), 2:0 Хуан Мата (90)

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 3.Ашли Коул, 4.Давид Луис (76-33.Алекс), 17.Жозе Босингва, 12.Джон Оби Микел, 5.Флоран Малуда, 16.Раул Мейрелеш (65-8.Франк Лампард), 9.Фернандо Торес, 10.Хуан Мата, 23.Даниел Стъридж (64-39.Никола Анелка)

Байер (Леверкузен): 23.Бернд Лено, 3.Щефан Райнарц, 21.Йомер Топрак, 24.Михал Кадлец, 27.Гонсало Кастро, 6.Симон Ролфес, 8.Ларс Бендер (80-14.Хано Балич), 13.Михаел Балак (66-10.Ренато Аугусто), 18.Сидни Сам (73-19.Ерен Дердийок), 9.Андре Шюрле, 11.Щефан Кислинг