Европейският клубен първенец започна с домакинско равенство защитата на титлата си от Шампионската лига. Каталунците направиха 2:2 с Милан в мач от Група “Н”.

Тиаго Силва се разписа във втората минута на добавеното време, за да донесе точката на тима си в момент, когато Барса изглеждаше победител, след като доминираше в мача.

Каталунците и техните фенове бяха попарени още в 24-ата секунда, когато Алешандре Пато изпревари защитата на домакините и откри резултата. Според официалната статистика това е петият най-бърз гол в историята на турнира.

Футболист на №1 в света за миналата година Лионел Меси, който е и голмайстор на последните три издания на Шампионската лига, изработи изравнителното попадение за тима си. Аржентинецът проби в наказанелното поле на Милан и подаде на Педро Родригес, който се разписа на празна врата.

Пет минути след почивката Давид Вия даде аванс на “блаугранас”. Испанският национал бе точен след изпълнение на пряк свободен удар. В 92-ата минута Тиаго Силва надскочи отбраната на Барса и с глава би покрай Виктор Валдес./БЛИЦ

0:1 Алешандре Пато (1), 1:1 Педро Родригес (36), 2:1 Давид Вия (50), 2:2 Тиаго Силва (90+2)

Барселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 16.Серхио Бускетс, 14.Хавиер Масчерано, 22.Ерик Абидал, 15.Сейду Кейта (67-5.Карлес Пуйол), 6.Шави, 8.Андрес Иниеста (39-4.Сеск Фабрегас), 17.Педро Родригес, 10.Лионел Меси, 7.Давид Вия (84-20-Ибрахим Афелай)

Милан: 32.Кристиан Абиати, 19.Джанлука Дзамброта, 33.Тиаго Силва, 13.Алесандро Неста, 20.Игнацио Абате, 10.Кларънс Зеедорф, 4.Марк ван Бомел (78-18.Алберто Акуилани), 27.Кевин Принс Боатенг (33-23.Масимо Амброзини), 22.Антонио Ночерино, 7.Алешандре Пато, 99.Антонио Касано (62-28.Урби Емануелсон)