Новак Джокович продължава със страхотното си представяне през сезона и спечели по категоричен начин US Open. На финала сърбинът победи шампиона от миналата година Рафаел Надал с 6:2, 6:4, 6:7, 6:1 след четиричасова битка. Ноле доказа, че няма конкуренция този сезон и взе трета титла от “Големия Шлем”, след триумфите си на Откритото първенство на Австралия и “Уимбълдън”. Той има титла в Австралия и през 2008-а.

Финалът бе повторение на този от миналата година, когато испанецът триумфира. За пореден път се видя, че Рафа не може да играе срещу Ноле и записа шесто поражение от него през сезона от общо шест мача.

В началото Надал поведе с 2:0, но съперникът му взе поредни шест гейма, с което и първата част. Втората част бе повторение на първата. При 2:0 последва 17-минутен гейм, в който испанецът отрази пет точки за пробив, но се пречупи при шестата. Накрая Джокович взе сета с 6:4.

През много обрати мина третия сет, който се реши с тайбрек в полза на Рафа. Роденият на 22 май 1987 година сърбин бе категоричен в четвъртата част и я взе с 6:1.

Лидерът в световната ранглиста направи страхотен сезон досега. Той има две загуби – от Роджър Федерер в полуфинал на “Ролан Гарос” (6:7, 3:6, 6:3, 6:7) и от Анди Мъри на финала в Синсинати, когато се отказа заради контузия./БЛИЦ