Лудогорец (Разград) унизи Славия с 6:0 в мач от 5-ия кръг на “А” група. Това беше най-изразителният успех за новака в елита от началото на сезона. След успеха Лудогорец излезе временно на първо място с 13 точки, колкото има и Литекс, но тимът от Разград е с по-добра голова разлика. ЦСКА е трети с 12 точки и в понеделник приема Локомотив (Пловдив). При успех “червените” ще си върнат лидерството.

В герой за Лудогорец се превърна Емил Гъргоров, който наниза хеттрик. Другите два гола бяха дело на влезлия като резерва Жуниор Кешада, разписа се и Михаил Александров. Домакините нямаха почти никаква съпротива от “белите“, които близо 60 минути играха с човек по-малко. В 33-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Галин Иванов си изкара два жълти картона в рамките на десет секунди. Антон Генов първо даде картон на играча на Славия за фаул, след което го изгони за реплики и иронично ръкопляскане срещу него.

В 23-ата минута Димо Бакалов започна атака отляво, видя непокрития Гъргоров, който с удар от десетина метра направи 1:0. До края на първата част не се случи нищо интересно освен червения картон за гостите.

През втората част футболистите на Лудогорец съсипаха опонента, вкарвайки 5 гола. Гъргоров покачи на 2:0 в началото на втората част след асистенция на Мишо Александров. Юношата на ЦСКА и бивш играч на Борусия Дортмунд сам направи 3:0 с удар от границата на наказателното поле. След попадението Мишо Александров отстъпи мястото си на Иван Стоянов. В 70-ата минута Гъргоров направи 4:0 този път след извеждащ пас зад защитата и хубав прехвърлящ удар над Стефано Кунчев. Влезлият като резерва Жуниор Кешада вкара два гола за пет минути до края на срещата. В 83-ата минута бразилецът засече с глава центриране отляво на Йордан Минев и вкара за 5:0. Крайното 6:0 Кешада оформи в 88-ата минута./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 6:0
1:0 Емил Гъргоров (23), 2:0 Емил Гъргоров (52), 3:0 Михаил Александров (58), 4:0 Емил Гъргоров (70), 5:0 Жуниор Кешада (83), 6:0 Жуниор Кешада (88)