“Левски” победи Миньор с 1:0 като гост на един от най-неудобните си стадиони. “Сините” стигнаха трудно до успеха, като резервата Даниел Младенов ги спаси от второ поредно нулево равенство в Перник. Над 6500 зрители присъстваха на мача в Перник. Гостите от София бяха около 1000 и хвърлиха три бомбички през второто полувреме.

Мениджърът на “сините” Георги Иванов остави на резервната скамейка Христо Йовов и Иван Цветков. Като централна двойка защитници действаха Сержиньо Грийн и Йордан Милиев, а по фланговете Дъстли Мулдер и Орлин Старокин. Крилата Симеон Райков и Тони Калво се представиха много добре и постоянно сменяха позициите си. В центъра на полузащитата Владимир Гаджев бе подпомаган от Лъчезар Балтанов, а Дарко Тасевски бе изнесен в по-предни позиции зад тарана Сьорд Арс.

За Миньор атаката бе водена от Крум Бибишков, а бековете Николай Христозов и Васил Божиков имаха тежката задача да спират атаките на противника.

Първото полувреме беше равностойно, “Левски” имаше лек превес при атаките. Райков постоянно тормозеше защитата на домакините. Още в 12-ата минута домакините претендираха за дузпа, която съдията Станислав Тодоров можеше да даде. Крум Бибишков влезе в наказателното поле, Милиев го задържа през гърдите и врата, след това го натисна и нападателят на Миньор падна. Реферът обаче не посочи бялата точка, а показа жълт картон на Бибишков. Единствените два точни удара бяха във вратата на Миньор. Първо в 17-ата минута Арс стреля опасно с външен фалц, но Чворович реагира отлично и изби в корнер. Три по-късно сръбският страж извади и точен удар на Гаджев.

Първото полувреме завърши с нерви, Милен Василев фаулира Гаджев, който бутна Том. Съдията Станислав Тодоров успокои страстите с жълти картони за капитана на “Левски” и бразилеца.

След почивката Гонзо реши да заложи на по-офанзивна тактика. Йовов влезе на мястото на Балтанов и застана зад Арс, а Тасевски се прибра по-назад. Треньорът на Миньор Стойчо Стоев отговори по същия начин, като замени Милен Василев с Явор Въндев.

В 53-ата минута Чворович отново спаси тима си. След хубава атака, топката бе върната към Тасевски на границата на наказателното поле. Халфът стреля веднага, но вратарят се хвърли и изби. Натискът на “сините” се засили. Три минути по-късно след центриране на Гаджев от корнер Милиев остана сам срещу вратата от 2 метра, но би в аут.

Миньор стигна първото си чисто положение в 59-ата минута, когато Бибшков стреля, но Пламен Илиев бе на мястото си и изби с крак.

В 67-ата минута натискът на “сините” даде резултат и влезлият току що Даниел Младенов вкара за 0:1. Халфът се разписа с хубав удар от точката за изпълнение на дузпа, а асистенцията бе на Симеон Райков. В атаката участваха Христо Йовов и Сержиньо Грийн.

Голът реши изхода от мача. “Левски” продължи да натиска, а епизодичните атаки на Миньор нямаха успех.

Със спечелените 3 точки столичани събират 12 и излизат пети в класирането преди срещата на Лудогорец със Славия. Миньор запазва седмата си позиция със седем точки.