Хайдук Сплит с треньор Красимир Балъков направи 1:1 с шампиона на Хърватия Динамо (Загреб). Възпитаниците на легендарния бивш национал имаха тежката задача срещу лидера в първенството, след като още в 21-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Бъркляча получи втори жълт и съответно червен картон. Домакините поведоха с 1:0 с гол точно преди почивката. Андрич се разписа две минути преди последния съдийски сигнал за първата част. В заключителните секунди на полувремето Луис Ибанес изравни за шампионите.

През второто полувреме двата тима не успяха да стигнат до нов гол. Динамо (Загреб), който е и участник в груповата фаза на Шампионската лига, загуби първи точки в първенството на Хърватия, но остава лидер с 19 точки, следван от Хайдук с 14 и Осиек също с 14./БЛИЦ