“Ботев” (Враца) загуби у дома с 2:4 от Монтана в дербито на Северозапада в мач от 5-ия кръг на “А” група. Това беше четвърто поредно поражение за домакините от Враца, което почти сигурно ще доведе до оставка на треньора Сашо Ангелов. Двубоят се игра пред около 5000 зрители на стадион “Христо Ботев” във Враца. Два гола за Монтана реализира Луис Едуардо, по един добавиха Янко Сандански и Борис Кондев. Гостите от Монтана поведоха с 2:0, домакините изравниха в 48-ата и 49-ата минути след попадения на Траян Траянов и Ивайло Данчев. Сандански и Луис Едуардо обаче реализираха още два гола за крайното 4:2 за Монтана.

Гостите поведоха в 21-ата минута, когато Луис Едуардо изведе през центъра Борис Кондев, който напредна и с удар покрай вратаря Цветковски даде преднина на гостите. В 42-ата минута Луис Едуардо получи извеждащ пас от Мечечиев и с хубав удар направи 2:0 за Монтана.

На почивката треньорът на домакините Сашо Ангелов реагира на негативния резултат, като направи две смени и на местата на Ненем и Мечев пусна Чалъков и Ценовски. Тези промени явно оказаха светкавично въздействие върху играта на “Ботев” и новаците изравниха на 2:2 в рамките на три минути в началото на втората част. В 47-ата след корнер централният защитник на врачани Траян Траянов с глава прати топката под гредата и намали на 1:2, а в следващата 48-а минута Ивайло Данчев се разписа за 2:2 след грешка на Дюлгеров, която остави нападателя очи в очи със стража на гостите Христо Иванов.

В 63-ата минута Монтана отново излезе напред в резултата, след като Дюлгеров проби отдясно, подаде към Кондев, който центрира към Янко Сандански и той с удар от наказателното поле реализира за 3:2. В 69-ата минута Димитър Илиев изведе Луис Едуардо и бразилецът вкара за 4:2. В последните минути резервата Мичев можеше да вкара пети гол за тима на Стефан Грозданов, но вратарят Цветковски не допусна ново попадение в мрежата си./БЛИЦ

"БОТЕВ" (Враца) - МОНТАНА 2:4
0:1 Борис Кондев (21), 0:2 Луис Едуардо (45), 1:2 Траян Траянов (47), 2:2 Ивайло Данчев (48), 2:3 Янко Сандански (65), 2:4 Луис Едуардо (70)