Черноморец (Поморие) и “Ботев” (Пловдив) направиха равенство 1:1 в дербито на 4-ия кръг на Източната “Б” група. След поделените точки тимът от Поморие продължава да води в класирането с 10 точки, колкото има и Нефтохимик, следвани от Етър с 9.

“Канарчетата” направиха трето поредно равенство на Изток, след като успяха да спечелят единствено в първия кръг. Засега тимът от Пловдив заема 5-о място с 6 точки.

Още в 8-ата минута “Ботев” можеше да поведе, но Атанас Курдов не стигна топката след пас на Тодор Неделев. В 21-ата минута Черноморец поведе в резултата с гол на защитника Галин Димов.

След подновяването на играта “Ботев” изцяло се хвърли в атака за изравнителен гол. В 50-ата минута младата звезда на "жълто-черните" Тодор Неделев възстанови равенството. До края на срещата пловдивчани владееха изцяло темпото на игра, но много пропуски ги лишиха от трите точки./БЛИЦ