Видима спря втори фаворит. След равен с Литекс (1:1) тимът от Севлиево измъкна точка и от Локо (Сф) – 2:2. Мачът бе много скучен, но ще се запомни с отбелязаните 3 гола в последната минута.

В групата на Локомотив не попадна контузният Танко Дяков, но това бе единственият проблем пред Диян Петков, който има достатъчно резервни защитници. Мирза Мешич започна вместо Преслав Йорданов.

Треньорът на Видима Костадин Ангелов не изневери на атакуващия стил и заложи в предни позиции на Веселин Стойков и Христо Господинов, които бяха подкрепяни от Ангел Русев и Атанас Иванов.

Първото полувреме на двубоя бе доста слабо. Локомотив търсеше гол, но двата удара на Мирза Мешич не намериха вратата. Най-интересното положение бе в 14-ата минута, когато Марчо Дафчев удари греда от фаул.

През второто полувреме Локомотив игра на доста по-високо темпо и това даде резултат. В 69-ата минута резервата Преслав Йорданов вкара след подаване на Владислав Романов.

Последваха нови скучни моменти до последната минута. Тогава Александър Бранеков се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изравни. След изпълнението на центъра обаче Преслав Йорданов се разписа за втори път и донесе успеха на своя тим.

В добавеното време падна и четвърти гол. Веселин Стойков вкара за Видима и оформи крайното 2:2.

Мачът по минути тук

ВИДИМА – ЛОКО (Сф) 2:2
0:1 Преслав Йорданов (69), 1:1 Александър Бразнеков (90), 1:2 Преслав Йорданов (90), 2:2 Веселин Стойков (90)

vid.jpgВидима: 16.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 19.Евгени Игнатов (59 - Хикмет), 5.Георги Стойчев, 9.Веселин Стойков, 10.Христо Господинов (73 - Митревски), 14 Руслан Иванов, 15.Ангел Русев, 20.Атанас Иванов (64 - Андонов)
Резерви: 22.Пламен Колев, 13.Ахмет Хикмет, 8.Станимир Андонов, 4.Минков, 23.Пл. Кожухаров, 7.Кр. Кожухаров, 21.Радослав Митревски

sf1.jpgЛоко (Сф): 84.Валентин Галев, 12.Дарко Савич, 14.Милен Лахчев, 11.Кристиан Добрев, 83.Байкал, 21.Коста Янев, 7.Васил Велев (67 - Горанов), 16.Искрен Писаров, 99.Мирза Мешич (62ж - Йорданов), 10.Марчо Дафчев, 8.Владислав Романов
Резерви: 22.Боян Пейков, 28.Атанас Атанасов, 88.Румен Горанов, 9.Преслав Йорданов, 37.Илиян Гаров, 32.Любомир Божинов, 23.Иво Иванов